Apartman Ortak Gider Borusu Tıkandı 4 Sebep

Apartman Ortak Gider Borusu Tıkandı

Apartman Ortak Gider Borusu Tıkandı 4 Sebep

5/5 - (8 votes)

Kimi zaman sizin dairenizde kaynaklı yada diğer dairelerden kaynaklı gider boruları tıkanabilir. Apartman Ortak Gider Borusu Tıkandı 4 Sebep yazımızdan etken olan nedenleri ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız. Şayet ana kanalizasyon ve alt yapı hatlarında bir sorun yoksa apartmana ait borularda atıklardan kaynaklı tıkanma oluşmuştur. Bunun çözümü mümkün olup öncelikle tıkanıklık tespiti sonrasında tıkanıklık açma işlemi yapılmalıdır.

Yoncu tesisat firmamız İstanbul genelinde yılın aralıksız her günü gider borusu tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Konut içinde yada apartman ortak gider alanlarındaki tüm tıkanıklık için servis sağlıyoruz. Size en yakın tesisatçı firması olup aramanız halinde İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası tüm semtlerine en kısa sürede geliyoruz.

Apartman Gider Borusu Neden Tıkanır?

1 – Yabancı Cisimler Gider Borusu Tıkar

Kullanıcı hatası dediğimiz bu durumla bir çok yapı karşılaşabilir. İri cisimler, katı atıklar, pet, kağıt havlu, ıslak mendil, cocuk bezi, oyuncak vb. gibi cisimler karşılaştığımız yabancı maddelerdir. Bunlar gider borularının kolayca tıkanmasına sebep olur. Bu nedenle mutlaka tuvalete bu cisimleri atmamaya özen göstermelisiniz.

2 – Gider Boruları Hasar Almış Olabilir

Binada farklı bölüm ve alanlarda yada daire içlerinde yapılan bir tadilat ve tamirat işlemi gider borularına zarar vermiş olabilir. Kimi zaman bu durum gider borularının çatlaması, kırılması, ezilmesi şeklinde olabilir. Gider boruları genelde yapı içinde gözle görülen alanlarda değildir. Bu nedenle sorunlu ve arızalı borunun bulunması için özel işçilik ve ekipman gereklidir.

Tesisatçı firmamız Yoncu ekipleri talebiniz dahilinde adresinize özel kameralı cihazlarla gelip sorunlu giderin yerini kolayca bulur. Tespit dışında gider borusunun tamir ve onarımı yapılacaksa da ayrı bir işçilik hizmeti sunar.

3 – Kalitesiz ve Hatalı Gider Borusu Kullanımı

Tesisat kurulum ve yapım aşamasında kullanılacak malzeme kalitesi ve özellikleri mutlaka doğru seçilmelidir. Çok katlı binalarda gider boruları büyük ve daha geniş çaplı olanları tercih edilmelidir. Dirsekler, dönüş yolları, eğimler mutlaka doğru seçilmelidir. Burada yapılacak seçim hataları ileriki yıllarda ciddi sorunları beraberinde getirir.

4 – Hatalı Boru Tesisat İşçiliği

Gider boruları sık tıkanıyorsa ve sorun çıkarıyorsa bundaki diğer etkende tesisat usta ve işçilik hatalarıdır. Malzeme her ne kadar kaliteli olsa da işçilik hatalıysa yine sorunlar peşinizi bırakmaz. Yanlış bağlantılar, yanlış döşeme, eğim ve planlama hataları ciddi olumsuz sonuçlar doğurur.

Apartman Gider Borusu Neden Tıkanır?

Apartman Gider Borusu Tıkanıklık Açma

Birincil yapılması gereken öncelikle tıkanma tespiti yapmaktan geçer. Hatalı işlem olmaması için teknolojik cihazlardan faydalanılması gerekir. Önceki senelerde işçilik tecrübeleri ile müdahale edilirken bir çok gereksiz kırım döküm ve günlerce sürecek tadilat süreçleri yaşanırdı. Günümüzde ise hem kısa sürde işlem sonuçlarınız hemde %100 çözüm sağlanır.

Tesisat ekibimiz sorunlu yapıya tam donanımlı araçlar ve ekipmanlar ile gelecek olup işimizi şansa bırakmadan tam netice alacak şekilde sorun çözülür.

Apartman Gider Borusu Tıkanıklık Açma

Apartman Ortak Gider Borusu Açılmazsa Sonuçları Ne Olur?

Bu durum siz dahil kimsenin istemeyeceği neticeler verir. Sadece size ait daire zarar görmez ve diğer tüm yaşam alanı sakinlerini etkiler. Ayrıca bu gider borusundaki arıza başka alanlarada sirayet edebilir. Bu sebeple mutlaka fark edildiği anda çözümü aranmalı ve tesisatçı çağrılmalıdır. 0538 293 26 16 bu numaradan hemen şimdi Apartman ortak gider borusu açma için servis çağırabilirsiniz.

  • Daire içindeki Mutfak lavabolarıda tıkanır
  • Tuvaletlerinizde tıkanma yaşarsınız
  • Küvet ve banyo giderleri tıkanır
  • Gider alanlarından geri basma sorunu yaşayabilirsiniz
  • Konut içinde ciddi bir kötü koku yayılabilir
  • Daire içinde rutubet oluşur

Apartman Ortak Gider Borusu Açma Fiyatları

Tıkanıklık açma işlerinde profesyonel cihazlar ve deneyimli teknisyenlerimizle sizlere senelerdir en kaliteli çözümleri en uygun fiyatlara sağlıyoruz. Sitemiz yoncutesisat.com üzerinde fiyatlar hakkında paylaşım yapılmamıştır. Lütfen bizleri aradığınızda konumunuzu, yaşadığınız sorunu detaylı şekilde belirtip tespit ve tamir talebinizi iletiniz. Sizlere yardımcı olacak personelimiz Apartman gider borusu tıkandı sorununuza en ekonomik çözüm için fiyat belirtecektir.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tesisatçıyı AraWhatsApp Yaz