Mutfak lavabo gideri tıkandı ne yapmalıyım

Mutfak lavabo gideri tıkandı ne yapmalıyım?

5/5 - (33 votes)

Mutfak giderleri ve lavabosu farklı nedenlerle tıkanır. Bu arıza ve sorunla karşılaştığınızda Mutfak lavabo gideri tıkandı ne yapmalıyım? sorusunun cevabını arayabilirsiniz. Sizin için mutfak gider ve lavabo tıkanıklığı için detaylı bilgilendirme hazırladık.

Lavabo giderlerinin tıkanmasındaki birincil etken lavaboya atılan yemek artıkları yani kullanıcı hatalarıdır. Yemek artıkları dışında sıvı yağların dökülmesi gider borularına yapışmasına sebep olur ve atılan tüm atıklar gider içinde yapışmak kalır ve tıkanıklık oluşur.

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Yeni lavabo sistemlerinde her ne kadar süzgeç bulunuyor olsada bazı gıda ve yemek artıkları kolay ayrışır, çözülür, parçalanır ve bu süzgeç kısımlarından geçer. Yani hiç bir şekilde yemek artıklarını lavabo içine dökmemeli çöpe atmalısınız. Lavabo boruları genelde binanın inşaasında çok büyük ve geniş borulardan yapılmaz. Zamanla yıpranan boruların mukavemet gücü zayıflar ve bu nedenle mutfak lavabo gideri tıkandı arızası alırsınız.

  • Çay posaları mutfak lavabosunu tıkar kesinlikle lavabo içine dökülmemelidir.
  • Yağ artıkları asla lavabo içine dökümemelidir. Sıvı olması gider borularından kolay gideceği anlamına gelmez. Lavabo gider boruları içine yapışır ve lavaboya atılan yabancı isimler bu sayede gider borusuna yapışır ve tıkanma yaşanır.
  • Sebze ve meyve kabul ve artıkları mutfak lavabo içine atılmamalıdır. Bu tür isimler kabul çözülebileceği için lavabo içinde tıkanma oluşturur.
  • Yemek artıkları hacmi ve türü ne olursa olsun asla lavaboya dökülmemelidir. Pirinç, çorba, salatalık türü kolay giderden geçeceğini düşündüğünüz hiç bir artığı lavaboya dökmeyiniz.

Mutfak lavabo gideri tıkandında bireysel olarak sizin yapabileceğiniz bir kaç yöntem bulunsa da ciddi tıkanıklık durumlarında tesisatçı firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Gider açma işlemlerini özel cihaz ve ekipmanlarımızla yapmaktayız. Tıkanıklık açma, pimaş yıkama için en uygun fiyatlarla müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermekteyiz.

Tuz ve Sirke ile Mutfak Gideri Açma

Tuz ve Sirke ile Mutfak Gideri Açma

Lavabonuz tıkandığında genelde ilk başka kendi yöntemlerinizle ve bireysel çabanızla açmayı denersiniz. Eğer kısa bir internet üzerinden Mutfak lavabo gideri tıkandı ne yapmalıyım? araştırması yaptıysanız ilk karşınıza tuz ve sirke ile lavabo açma çıkacaktır. Her ne kadar kesin  %100 açacağının garantisi olmasada tıkanıklığın durumuna göre etkili olabilmektedir.

Tıkanan lavabo içine 1-1,5 bardak karbonat döktünüz. Karbonat miktarının yarısı kadar da iyotlu tuz ilave ediniz. Ortalama 1-1,5 saat bekleyiniz. Son aşamada kaynar su lavabo içine dökünüz. Tüm yapabileceğiniz bu kadardır.

Sirke kullanımında ise 100 C° ısıtılmış bir çay bardağı sirkeyi lavabonun giderine dökünüz. 10-15 dakika süre bekleyin. Bu süre içinde sirke köpürecek ve lavabo içine ilerleyecektir. 15 dakika sonra sıcak su dökünüz. Tuz ve sirke ile mutfak gideri lavabosu açma yöntemi bu kadardır. Eğer bu işlem tıkanıklığı açmazsa profesyonel destek almak için bizi arayınız.

Tel Kullanarak Mutfak Lavabosu Açma

Tel Kullanarak Mutfak Lavabosu Açma

Bir çok daire sahibi lavabosu tıkandığında nalbur ve piyasada satılan lavabo açma teli kullanmakta yada bulmuş olduğu herhangi bir tel yardımı ile lavabo süzgeçinden geçerek tel ile açma yöntemini denemektedir. Bu durumda gider ön kısımlarında olan tıkanıklık her ne kadar açılabilsede çok riskli bir durumdur. Kullandığınız tek gider borusunu yırtabilir veya delebilir. Bu durumda karşınıza çok daha masraflı bir sorun çıkacaktır.

Mutfak lavabo gideri tıkandı ne yapmalıyım? sorununa kalıcı ve profesyonel çözüm için tesisatçımızdan en garantili desteği alabilirsiniz. Yoncu tesisat mutfak lavabosu açma ekibi İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerinde müşterilerine 7/24 hizmet vermektedir.

Mutfak Gider Açma Servisi

Eski veya yeni her tür bina ve dairede mutfak giderinde çeşitli sebeplerden tıkanma yaşanabilir. Kimi zaman büyük çaplı tıkanma kimi zaman ise basit tıkanmalar görülmektedir. Kullanıcı bazlı hatalar ve çevresel etkenler tıkanmalara sebeptir. Yazımız üst bölümünde mutfak lavabosunun tıkanmasına sebep olan yabancı isim ve yemek artıklarından bahsettik. Bunlar haricinde lavabo içinde asla izmarit, peçete, plastik ürünler atmamalısınız.

Mutfak lavabosu açma işlemi için firmamızda özel cihazlarla garantili hizmet sağlanmaktadır. Tıkanılı lavaboları bir kaç dakikada kırmadan dökmeden kolayca açıyoruz. Yaşadığınız sorun için bizi aramanız halinde aynı gün vereceğiniz adrese geliyor ve açma sağlıyoruz.

İstanbul su tesisatçısı ve tıkanıklık açma uzmanı firmamız 0538 293 26 16 bu numaradan hemen ulaşabilirsiniz. Konumunuzu doğru ve detaylı gönderin hemen en yakındaki tıkanıklık ekibimiz adresinizde olsun.

Ev ve restoranlarda görülen mutfak gideri tıkanıklıklarına kesin çözüm sunan Tam Tesisat, mutfakların her yerinin kırılmasına gerek bırakmayan modern teknoloji ürünü sistemlerle 7/24 hizmetinizde. Mutfak gideri açma hizmetlerimiz sayesinde ekstra yüzler lira masrafa girmeniz gerekmeden, tesisat ve problem ne olursa olsun garantili olan tıkanıklık problemlerinden kurtulabilirsiniz. Firmamızın senelerin deneyimiyle hizmet vermekte, uzmanlığının arkasında durarak mutfak gideri açma hizmetlerine garanti vermektedir. Kameralı görüntüleme sistemleri ve bu iş için özel olarak üretilen yeni nesil robot cihazlarla giderleri, mutfağı inşaat alanı haline getirmeden kısa sürede açmaktayız.

Uzman ekiplerimiz seneler öncesinden kalma ekipmanlarla değil, en yeni teknolojiyle üretilmiş birçok farklı sistem ve ekipman kullanarak giderleri açmaktadır. Mutfak gideri açma hizmetlerimizde kullanılan görüntüleme sistemleri sayesinde tıkanıklığın kesin olarak yeri belirlenmesini sağlar. Bu görüntüleme sistemleri sayesinde ekiplerimiz, giderin hangi sebeple tıkandığının da kesin olarak anlamaktadır. Böylelikle tıkalı giderin açılması için hangi uygulamanın yapılacağına da karar verilebilmektedir. Bu sistemler sayesinde firmamızın profesyonel ekipleri sizin için en ekonomik çözüm yolunu seçebilmekte, problemden hem en zahmetsiz hem de en kısa sürede kurtulmanızı sağlamaktadır.

Mutfak gibi sürekli olarak temiz su kullanılması gereken yerlerdeki giderin tıkanması, hijyen ortamının bozulmasına ve besinlerin de birçok tehlikeli mikroorganizma tehlikesiyle karşı karşıya kalmasına yol açar. Özellikle restoranların ve yemekhanelerin mutfak giderlerinin tıkanması durumunda işler durma noktasına gelir. Firmamız teknik yeterliliği ve on seneyi aşkın süredir edindiği tecrübeyle ticari işletmelerin de gider tıkanıklığı problemine kesin çözüm sunabilmektedir. Garantili ve makul fiyatlarla sunduğumuz periyodik gider temizleme hizmetlerimizden faydalanarak, tüm ticari işletmelerin bu problemi oluşmadan önlemesi mümkündür.

İstanbul’un tamamında hafta sonu ayrımı yapmaksızın 7/24 hizmet veren firmamızın garantili çözümlerinden faydalanmak, fiyat teklifi almak ve hizmetlerimizle ilgili daha detaylı bilgi edinmek için bize istediğiniz zaman telefon açabilir veya sitemizdeki iletişim sayfası üzerinden irtibat kurabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir