Tuvaletten Alt Kata Su Sızması Kim Öder?

Tuvaletten Alt Kata Su Sızması Kim Öder? 3 Madde Çözüm!

5/5 - (17 votes)

Çok katlı binalara su kaçağı sorunu genellikle komşular arasında çarpışmalara neden olabilir. Dairenin tavanında eksik boya, sararma ve lekeler oldukça can sıkıcı olarak kabul edilir. Tavanın bu çirkin görüntüsü, ikinci kattaki sızıntı sorunu çözülene kadar durmayacaktır. Tuvaletten alt katın tuvalet tavanına sızan su sonucu kısmen tavan dökülebilir. Sızıntının temiz suda mı yoksa kirli bir drenajda mı olduğuna bağlı olarak tavan hasarı farklı olabilir.

Sızıntı sorunu ne olursa olsun, hasar gören duvar bir an önce onarılmalı ve  yeniden boyanmalıdır. Maliyetleri komşularınızla tartışabilirsiniz. Su tesisatı zemindeyse ve zeminden su sızıyorsa, tüm sorumluluk üst kattaki dairede olmalıdır. Tesisatlarında yaşadıkları çatlak veya sızıntılar alt katına akıyorsa, sıhhi tesisat sahibi evin tüm hasarı onarma masraflarını karşılaması gerekir.

Alt Kata Su Sızması Masrafı Kime Aittir?

Bu tür tesisat kaynaklı sorunlar ülkemizde senelerdir yaşanmakta ve genelde daire sahipleri kendi aralarında hukuksal işlemlere gerek kalmadan çözmektedir. Ancak ender de görülüyor olsada itilaflı olan daire sahipleri mahkemelere başvuruda bulunabilmektedir.

 • Üst kataki dairede isteyerek veya istemeden oluşan her tesisat arızasında alt kat daire zarar görüyorsa mağdur olan taraf alt kat daire olduğundan zararı üst kat karşılamaktadır. Alt kat daire üst kattaki daire sahibine haber vererek tesisatçı çağırır ve çoğu zaman masrafını üst kattaki daire karşılar.
 • Üst kattan alta kata su sızması durumunda alt kat daire sahibi hemen vanayı kapatı ve üst katı bilgilendirir. Acilen tesisatçı çağırmasını ve tamirinin yaptırılmasını talep eder. Öncelikle sızıntı ve kaçak bulup sorun giderilir sonrasında alt katta oluşan zarar için üst kat daire sahibi ile görüşülür.
 • Dairesi sigortalı olan konut sahipleri zarar tespiti için sigorta eksper hizmeti alır ve bunu üst kat daire sahibine bildirir.

Yoncu tesisat olarak yukarıda maddelendirdiğimiz aşamalar firmamız uzman görüşleri olup yasal ve hukuki bir anlam taşımız. Hak vereceğiniz gibi bu gibi konularda her iki taraflı farklı bir çok detay, sorun ve anlaşmazlıklar olabilmektedir. Lütfen öncelikle yasal haklarınızın ne olduğu konusunda bilgileniniz. Kısa bir araştırma ile bu tür sorunları yaşayan yüzlerce kişi olduğunu görecek ve sorunu nasıl çözdüklerini inceleyebilirsiniz. Üst kattan gelen suyu kim yaptırır yazımız da bu konuya detaylıca değindir. Lütfen inceleyiniz.

Alt Kata Su Sızması Masrafı Kime Aittir?

Banyodan Alt Kata Su Sızıntısı

Üst kattan alt kattaki banyoya akan su, en yaygın ev tesisat sorunlarından biridir. Bu sorunun başlıca nedenleri arasında banyo ile ilgili bölümde su birikmesi ve eklem yerlerinin erozyonu ilk sırada yer almaktadır. Su sızıntısı ile ilgili usta çağırıp su kaçağının nereden kaynaklandığının tespit edilmesi gerekir. Su kaçağı tespiti  sonucunda onarım ve montaj çalışması yapılması gerekecektir. Günümüzde genelde eski tip yapılarda sorun sık görülsede yeni modern yapılarda da bu tür arızalar yaşanabilmektedir.

Aşınmış ve yıpranmış derzlerin veya kalitesiz derzlerin kullanılması zamanla alt katlara su akışı sorunlarına neden olur. Fayanslar arasındaki derz malzemesinin yenilenmesi bu alandaki ilk önlemlerden biridir. Genel olarak, sorunu tanımlayabilir ve çeşitli önlemler alabilirsiniz. Yoncu tesisata bu konuda yıl içerisinde bir çok kişi danışmakta veya işlem için başvurmaktadır. Sizinde benzer sorun ve şikayetiniz varsa tesisat ekibimizden su kaçağı tespiti & onarımı, kameralı su sızıntısı bulmak hizmeti, tıkanıklık açma ve tamir hizmetleri alabilirsiniz.

Banyodan Alt Kata Su Sızıntısı

Üst Katlardan Aşağı Akan Sızıntı

Üst katlardan alt katlara sızıntıların birçok nedeni vardır. Hem duvardaki hem de zemindeki banyo karoları arasındaki aşınma nedeniyle merdivenlerden aşağı akan sularda sorun olabilir. Bununla birlikte yapısal bozukluklar, eskiyen tesisat boruları, farklı katlarda yapılan tadilat işleri nedeni ile tesisatın zarar görmesi ve ömrünü tamamlamış malzemeler nedeni ile olabilir. Üst katta sızıntı sorunu olan kişilerin bu sorunu daha kötüye gitmeden su kaçağı bulma işlemi yapmalı ve hemen düzeltmeleri gerekir. Derz dolguları  bir süre sonra etkisiz kalır ve su girmesine neden olur.

Kullanılan temizlik maddeleri ve derz dolgu maddeleri zamanla yıpranır. Bu durumun bir sonucu olarak su alt kata akar ve sızar. Zemin altında veya beton içindeki gider boruları, pimaşlarda çatlat veya patlamada yaşanmış olabilir. En doğru arıza tespiti için yerinde kameralı veya özel cihazlarla tespit yaptırmanız önerilmektedir. Tüm su kaçağı ve su sızıntıları sorumluluğunuzda firmamızdan kaliteli ve güvenli hizmet alabilirsiniz.

Üst Kattan Gelen Suyu Kim Yaptırır?

Üst Kattan Gelen Suyu Kim Yaptırır? Çözüldü!!

5/5 - (5 votes)

Tesisat problemleri olarak karşımıza çıkan su kaçağı durumlarında üst kattan gelen suyu kimin yaptıracağı merak konusu olmaktadır. Su kaçağının bulunduğu yerdeki problemin mevcut daire sahibi tarafından çözümlenmesi gerekmektedir. Kişilerin mağduriyetine yol açacak şekilde su kaçağı oluşması oldukça can sıkıcı olmaktadır. Bu konuda ülkemizde bir çok itilaf ve anlaşmazlık yaşanabilmektedir. Ancak genelde karşılıklı anlaşma yoluna gidilerek sorun çözümlenmektedir.

Sizinde başınızda bu türden bir sorun varsa üst kat daire sahibi hemen uyarılmalı, su vanaları öncelikle kapatılmalıdır. Sizin yaşam alanınızı etkileyen bu ciddi problemde üst daire sahibi bir tesisatçı çağırıp kendi dairesinden kaynaklı olan bu arızanın tamirini yaptırması gerekir. Bazı durumlarda üst daire sahibi sizden yaptırmanızı ve kendisine fatura edilmesini isteyebilir. Bu durumda mutlaka resmi belgeli faturalı tesisat hizmeti almanız önerilmektedir.

Üst Kattan Gelen Suyun Tamir İşlemi

Yapılara ciddi zarar bu sorunun çözümü için profesyonel tesisatçı hizmeti, özel ekipman kullanımı gereklidir. Sıradan gelişi güzel çözümler derdinize derman olmayacaktır. Basit işlemler yapılması halinde ilerki dönemlerde benzer sorunu tekrar yaşarsınız. Profesyonel tesisat teknisyenleri tarafından hizmet alarak öncelikle su kaçağının tespitinin yaptırılması gerekmektedir.

Bulunan su kaçağının tamiri için lokal işlemler yada boru veya yapı değişikliği gerekebilir. Bunun tam olarak netleşmesi için yapınızdaki sorunun ve kaçağın büyüklüğü önemlidir. Eğer doğru uzmandan hizmet alıyorsanız sizlere gerekli tüm bilgilendirmeleri yapacaktır.

Üst Kattan Gelen Suyun Tamir İşlemi

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Üst kattan geldiği düşünülen su sızıntısı rahatsız edici ve oldukça sıkıntılı bir durum olmaktadır. Üst kat daire sahibinin yaptırması gereken bu sorunun giderilmesinde sizinde müdahaleniz olabilir. Mutlaka tesisat tamir sırasında sizde bulunabilir ve kontrol sağlayabilirsiniz. Su kaçağı tespiti yapılırken özel cihaz ve ekipman kullanılmaktadır. Akustik dinleme cihazları, termal kameralı cihazlarda bunlardan biridir.

Tesisat konusundaki deneyim sahibi ustalar hızlı bir şekilde cihaz ile su kaçağı tespitini yaparak tamir işlemlerine başlamaktadır. Kaçak veya sızıntı gibi tesisat arızalarında erken müdahale edilmesi sorunun kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlamaktadır. Gerekli araç ve gereç eşliğinde yapılan kaçak tespiti ile üst kattan sızan suyun nedeni bulunarak hemen müdahale edilir. Kaçak derinlerde ve ana borularda ise lokal kırma yapılarak boruya ulaşılır ve yenisi ile değişimi sağlanır.

Üst Kattan Su Kaçağı Bulma İşlemi

Üst Kattan Su Kaçağı Bulma İşlemi

Üst kat tesisatının yenilenmesi ile ortadan kaldırılan sızıntılar, gerekli cihazlar kullanılarak tespit yapıldıktan sonra en iyi ustalarımız tarafından onarılmaktadır. Elindeki tüm imkanları kullanan tesisat görevlileri sızıntının ortadan kaldırılmasına yönelik müdahaleyi kusursuz şekil şekilde yapmaktadır. Cihazlar ve araç gereçler kullanılarak su kaçağı bulma işlemleri profesyonel bir şekilde tamamlanır.

Yeterli bilgi ve beceriye sahip olan tesisat görevlilerinin yapacağı hizmetler sizlerin kalıcı çözümler elde etmenizi sağlar. Yoncu tesisat su tesisat işleri, tıkanıklık açma ve su kaçağı bulma işlerinde 20 yıla yakın deneyim ve tecrübe ile sizlere hizmet sağlar. 0538 293 26 16numaradan su kaçağı işlerinizde bizi arayabilirsiniz. Üst Kattan Gelen Suyu Kim Yaptırır? yazımız hakkında soru ve görüşlerinizide bizlere iletebilirsiniz.

Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur?

Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur? 7 Çözüm

5/5 - (9 votes)

Atık su tesisatında kaçak durumu, başta kaçağın yaşandığı hane olmak üzere komşuları da ciddi şekilde etkilemektedir. Eğer pis su tesisatında kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız ya da alt komşunuzun tavan kısmında su damlama, boyanın renk değiştirmesi, küflenme gibi durumlar varsa mutlaka en yakın tesisatçıya başvurmanız gerekir.

Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Bulunur? 7 Çözüm önerimizi okuduktan sonra bireysel çözümler dışında profesyonel destek almak isterseniz Yoncu tesisatı arayınız. Yoncu tesisat bu tip su kaçağı ve tıkanıklık işlerinde özel cihazları ile adrese gelir ve kırmadan net çözümler sunar.

Atık Su Tesisatında Kaçak Bulma Adımları

Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte artık günümüzde atık su ya da temiz su borularındaki çatlak, kaçak veyahut tıkanıklık gibi problemler kolayca tespit edilip çözüme kavuşturulabilmektedir. Binanın içerisinde yer alan ve ulaşamadığımız bu tesisata, çeşitli araçlar kullanılarak kameralı ve kolay bir şekilde tespit işlemi sağlanır.

Atık su tesisatında kaçak bulma işlemi sadece konutlara özgü değildir; işyerleri, fabrikalar, ana gider boruları ve şehir şebekelerinde de yine bu sistem kullanılmakta. Tüm tesisata müdahale etmeden sadece problemi yer tespit edilerek, müdahale edilmektedir.

Atık Su Tesisatında Kaçak Bulma Adımları

 1. İlk olarak tesisatçı, sorunu yaşayan ev ya da işyeri sahibinden gerekli bilgileri almalıdır. Bu sorunun ilk aşamada bulunması için önemlidir.
 2. Tahmini yer belirtileri yapıldıktan sonra ilk olarak basınç işlemi sağlanır.
 3. Hat üzerinde bulunan tüm vanalar kapatılır ve borunun içerisine belli bir basınçta su verilir. Eğer bu basınç sabit kalıyorsa, sızdırma olmadığı anlaşılır. Basınçta düşme yaşanıyorsa da kaçak tespit edilir ve çözüm yolları aranır.
 4. Sızdırmanın olduğu alana kanal kameraları verilen, uzun boru ve ucunda kamera olan bir alet yerleştirilir. Kamera ile hem sızdırmanın olduğu yer bulunur hem de farklı bir tıkanıklık vs. sorunu varsa kamera sayesinde tespit edilir.
 5. Her ne kadar kameralar ile bakılsa da özellikle pis su giderinde küçük delikler ve kaçakların bulunması zor olabilmektedir.
 6. Kaçak, delik ya da suyu geriye verme gibi sorunlardan herhangi birisi tespit edildikten sonra arızalı boru yenisiyle değiştirilir.
 7. Ayrıca bireylerin tercihine bağlı olarak da düzeltme sonrası tüm tesisata asitli bir temizleme suyu enjekte edilebilmektedir. Bu da ilerde tıkanıklık gibi sorunların yaşanmasının önüne geçer, boruları temizler.

Yukarıda yer alan adımlardan sonra kaçak sorunsuz şekilde tamir edilir ve tesisat vanası açılarak akış tekrar normal haline döner. Bir süre gider kontrolleri sağlandıktan sonra işlem tamamlanır.

Cihazla Pis Su Tesisatındaki Kaçağı Bulma

Cihazla Pis Su Tesisatındaki Kaçağı Bulma

Su kaçağı nerde oluşursa oluşsun kesin net bulma yöntemi cihaz kullanılarak yapılan tekniklerden geçer. Cihazsız yapılacak işlemlerde %50 oranında sonuç ancak alınabilir ve birazda işinizi şansa bırakmış olursunuz. Yoncu tesisat konutlarda ve ticari alanlardaki pis su gider su kaçağı bulma işlerinde mutlaka özel teknolojik cihazlardan faydalanmaktadır. Şimdiye kadar binlerce müşterimizi kusursuz hizmeti bu şekilde sağladık ve ara vermeden servis işlerimize devam ediyoruz.

Pis su tesisatlarında yapılan çalışmalarda teknolojiden faydalanılmıyorsa başınıza daha büyük dertlerin açılması olasıdır. Riskli bir alan olan pis su tesisatlarında yapılacak en ufak hatalar ciddi tadilat işlerine neden olabilir. Mutlaka hizmet alımı yaparken kırmadan dökmeden işçiliğe öncelik verilmelidir. Her su tesisatçısı pis su tesisatlarında hizmet veremez.

Pis Su Tesisatında Kaçak Bulma Fiyatları

Pis Su Tesisatında Kaçak Bulma Fiyatları

Yoncu tesisat firmamız su kaçağı bulma işlerinde müşterilerine en ekonomik çözümleri en garantili şekilde devam etmektedir. Ortalama servis ücret fiyatları 120₺ den başlamaktadır. Ancak sizlere net fiyatları verebilmemiz için sorunun tam olarak ne olduğunu bilmemiz gereklidir. Bunun dışında tespit haricinde onarım ve tamir işleri ayrıca fiyatlandırılmaktadır. Lütfen pis su tesisatı kaçak bulma güncel fiyatları ve tamir onarım ücretleri için bizleri arayarak detayalı bilgi alınız.

Daire İçinde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Daire İçinde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? 3 Yöntem

5/5 - (8 votes)

Daire içerisinde su kaçakları çok can sıkıcı olmakla birlikte birçok sorunu da beraberinde getirir. Ancak gelişen teknoloji ve araçlar ile artık daire içerisinde su kaçağı kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Bu kaçakları sizler de tespit edebilirsiniz ancak sorunu çözmek ve kaçak olan yerdeki boruyu yenisiyle değiştirmek için mutlaka uzman bir firma ya da usta ile çalışmalısınız.

Yoncu tesisat firmamız her ne kadar yapıların tüm tesisat işlerinde sizlere çözümler sunuyor olsa da asıl uzmanlık alanı su kaçağı ve tıkanıklık çözümleri üzerinedir. Bir çok tesisat arızasını çevrenizden alacağınız desteklerle çözmek mümkünken su kaçağı ayrı bir uzmanlık gerektirir. Yoncu tesisat su kaçağı tespiti ekibine ulaşmak için 0538 293 26 16  numarayı aramanız yeterli olacaktır. Kısa bir bilgilendirme yapmanızla birlikte tesisatçı ekibimiz tam donanımlı aracımızla adresinize saat kaç olursa olsun gelir.

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Evde su kaçağının nereden ve nasıl kaynaklandığını bulmak için öncelikle genel bir tesisat kontrolü yapmalısınız. Sizlerin evlerinizde basit bir şekilde yapacağı adımlar ise şu şekildedir;

 1. İlk olarak dairenizdeki tüm suyu vana aracılığıyla kesin ve sayaç üzerinde yazan metreküp rakamını not edin. 12-24 saat içerisinde eğer metreküp oranında artış var ise dairenizde kaçak olduğu kesin olarak kabul edilebilir.
 2. Sifon, lavabo ve klozet gibi gider borularının bulunduğu kısımları bir süre kullanmayın. Eğer bu süre sonucunda kaçak devam etmiyorsa, sorun temiz su borularında ya da kalorifer tesisatında olabilir. Tekrar kullanmaya başladığınızda kaçak durumu yaşıyorsanız o vakit giderlerinizi kontrol ettirebilirsiniz.
 3. Herhangi bir uzmana danışmadan evde su kaçağını tespit etmenin son yöntemi ise kalorifer-kombi basıncını analiz etmektir. Eğer kombi ya da kalorifer basınç oranında abartılı ya da beklenmedik bir düşme yaşıyorsanız, bir uzman aracılığıyla kalorifer tesisatını teste tabii tutun.

Tüm bu maddeler tahmini olarak sizlere evdeki kaçak durumunun nereden yaşandığı konusunda bilgi verebilir. Kesin sonuca ulaşmak için bu alandaki araç ve gereçlerle testler yapılması gerekir.

Profesyonel Cihazla Su Kaçağının Tespiti

Profesyonel Cihazla Su Kaçağının Tespiti

Daire İçinde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? sorusuna yukarıda gözlem ve kişisel müdahalelerle yapılacakları anlatmıştık. Aşağıda ise firmamız tarafından özel cihaz ve ekipmanlarla yapılacak daire içi su kaçağı bulma adımları anlattık. Su kaçağı günümüz teknolojisi sayesinde büyük bir yıkım olmaktan çıkmıştır. Sizde hizmet alımı yaparken özel ekipman ve teçhizatı bulunan profesyonel tesisatçılardan hizmet alımı yapınız.

Uzmanlar tarafından kaçağı bulmak için yapılan çalışmalar ise şu şekildedir;

 • Akustik Dinleme: İnsan sesiyle anlaşılamayan çok küçük kaçaklar, akustik dinleme aracıyla kolayca bulunabilir. Bu araç sayesinde borulara basınç verilmekte ve dinlenmektedir. Kaçak olan bölgedeki ses farklılıkları, direkt olarak tespitte önemlidir.
 • Kameralı Görüntüleme: Gelişen teknolojiyle birlikte kaçak tespitinde de kullanılan gider kamerası sayesinde borunun içerisindeki çatlak nokta tespit edilebilir.
 • Termal Kamera: Bazı zamanlarda kaçakların çok küçük bir çatlaktan olması halinde kamerayla görülmeyebilir. Normal kameranın yetersiz kaldığı noktalarda termal kamera teknolojisi kullanılır. Direkt parke ya da betonun üzerinden ısı haritası incelenir. Bu sayede su kaçakları net bir şekilde görülür.

Daire İçi Su Kaçağı Bulma Servisi

Eğer konu hakkında bilginiz yoksa lütfen müdahalede bulunmayınız. Destek alacağınız kişinin su kaçağı konsunda uzman olduğundan emin olunuz. Yapılacak en basit ve ufak hatalar dahi sizlere ciddi maliyetler getirebilecek sonuçları olabilir. Hem zamandan kazanmak hemde garantili işçilikle bu sorundan kurtulmak istiyorsanız hemen Yoncu tesisat firmamıza ulaşın. Yaşadığınız sorunu ciddi alır ve hemen harekete geçeriz. Bir çok bölgedeki hazır su kaçağı bulma ekiplerimize çoğu zaman bir kaç dakika içinde adresinizde oluruz.

Fayanslardan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Fayanslardan Su Sızıntısı Nasıl Önlenir? 4 Tavsiye

5/5 - (15 votes)

Su kaçağı konusunda en riskli bölgelerden birisi banyo ve mutfak bölgeleridir. Tesisatının iyi yapılmaması, gider borularının kalitesiz olması, düşük kaliteli derz kullanılması gibi detaylar su kaçağına sebep olabilir. Ayrıca tüm bu şeyler iyi şekilde yapılsa bile banyoda yapılan temizlik şekli ve kullanılan temizlik malzemeleri de yıllar içerisinde kaçaklara sebep olabilir.

Banyo ve mutfak alanlarında su kaçakları çoğu zaman fark edilmez yada geç anlaşılır. Eğer zeminde fayans derz aralarında kararma belirtileri oluşuyorsa, fayans üzerinde yürürken çatırdama sesleri almaya başladıysanız gizli su kaçağı su sızıntısı sorunu ile karşı karşıya kaldığınız anlamı çıkabilir. Fayanslardan su sızıntısı önelemek için daire ve mekan sahiplerinin bireysel olarak yapabileceği pek bir işlem ve çözüm bulunmaz. Sorun profesyonel tesisatçı işlemleri çözülmesi önerilir. Yoncu tesisat bu alanda uzman firma olup yetkin teknisyenleri bu sorunu özel ekipmanları ile gidermektedir.

Fayanslardan Alt Kata Su Sızmasını Nasıl Engellerim

Fayanslardan Alt Kata Su Sızmasını Nasıl Engellerim?

Banyo içerisinde birçok tesisat boruları ve parçaları geçmektedir. Herhangi bir yerinde çatlak ya da sıkıntı olması durumunda su başta banyonuz olmak üzere alt kattaki komşunuzu da etkileyebilir. Genelde kaçak yaşayan konutlarda, sadece banyo sahibi değil komşuları da sıkıntı yaşamaktadır.

Fayanslardan Su Sızmasının Nedenleri ve Çözümü

Kullanıcı kaynaklı arıza olan fayans derz sızıntıları doğru kullanım ile sorun olmaktan çıkar. Bu durumu önemsemeyen kişiler ilerki süreçte fayans kaynaklı su sızıntı şikayetleri alması kaçınılmazdır.

Fayanslardan Su Sızmasının Nedenleri ve Çözümü

1 . Sızıntıya Neden Olan Fayanslar Değiştirilmelidir.

Tesisat yapımı sırasında eğer doğru terazi ile orantılı bir şekilde fayans döşeme işlemi yapılmadıysa belli bir süre sonra çatlaklar meydana gelebilir. Ayrıca banyoda sert bir şeyin zemine vs. düşmesi sonucu da fayans kırılabiliyor. Çatlak içerisine giren su kaçağa sebep olabilir. Bu sebeple banyodaki fayanslar mutlaka kontrol edilmeli, çatlak olan fayans kaldırılarak yenisiyle değiştirilmelidir. Mutfak zemininde kullanılan fayanslar banyo alanı kadar su ile temas etmez. Bu nedenle banyolarda daha fazla bu soruna önem verilmelidir.

2 . Banyo Zeminde Özel Kimyasal Kullanımına Dikkat Edin

Derz dolgu kimyasal ürünlerden etkilenebilen ve aşınabilen bir üründür. Banyoda kullanacağınız asitli ve derz zıttı temizlik ürünleri, dolguya zarar verebilir. Zamanla aşınan dolguların arasından su sızıntısı olur. Derz dolgular yenileri ile değiştirilmeli ve mutlaka banyoya özel üretilen temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Özellikle tuz ruhu derz dolguyu en çok aşındıran bir temizlik malzemesidir.

Banyo fayans, seramik, mermer, granit temizlik işlerinizde kullanacağınız temizlik malzemesi seçimine mutlaka dikkat etmelisiniz. Yapılarınızda uzun yıllar sorunsuz kullanım ve uzun ömürlü deneyim için zararlı kimyasallardan uzak durun.

3 . Gider Arızası Su Kaçağına Sebep Olur

Giderleri kontrol edin. Eğer banyo giderinde ya da banyodan geçen tesisatta bir kırık ya da çatlak varsa suyun dışarı akmasına sebep olacaktır. Uzman bir firma tarafından gerekli kontrolleri yaptırarak sorunun merkezini bulun ve çözün.

Gidelerdeki kırık, çatlak, patlayan su borusu ve sızıntılar çoğu zaman çıplak gözle görülmez ve yakın bölgede oluşmaz. Bunun net anlaşılması ve müdahale edilmesi için özel ekipman ve teçhizat gereklidir. Firmamız Yoncu tesisat tüm gider tıkanıklık işlerinde özel cihazlardan faydalanmaktadır.

4 . Termal Kamera İle Tespit İsteyin

Su kaçağı ve tıkanıklık mutlaka önemsenmeli ve ciddiyetle ele alınmalıdır. Su sızıntısı ve kaçağı hem sizin konut tesisatınızda hem de binanın ana tesisatında olabilir. Hasar tespiti için termal kamera, gider kamerası ve akustik ses teknolojisini kullanan firmaları tercih edin.

Genellikle banyoda yaşanan kaçak problemleri gelişen teknolojik ürünler sayesinde kolayca tespit edilebilir ve çok fazla maliyete ya da inşaata gerek kalmadan çözülebilmektedir. Ancak sorunun büyük olması halinde firma tarafından fayansların kırılması gerekebilir. Eğer sorunun ana bina hattında olduğunu düşünüyorsanız; mutlaka site yöneticisi ile iletişime geçmelisiniz.