banyo gideri açma ustası

Banyo Gideri Açmanın 7 Etkili Yolu Ve Çözümü Nedir?

5/5 - (5 votes)

Banyo giderleri günümüzde birçok faktöre bağlı olarak tıkanabilir ve bu tıkanmalara bağlı olarak sorunlar oluşabilir. Tıkanıklıkların oluşumunda günümüzde genellikle su kaçakları en belirleyici etmenler arasında bulunuyor. Su kaçakları neticesinde banyolarımızın giderleri tıkanabilir ve bu durumda tesisat sisteminin ciddi manada bozulmasına sebep olabiliyor.

banyo gideri açma

Tıkalı banyo giderini açmanın günümüzde birçok farklı doğal yolu bulunuyor. Bu doğal yollar hemen hemen herkesin evde giderlerini açabilmelerine olanaklar sağlayan son derece etkili yöntemler olarak ön plana çıkıyor. Tıkalı banyo gideri açmak istiyorsanız evde deneyebileceğiniz en pratik yöntemler karbonat, sirke, liman, sıcak su gibi yöntemlerdir.

karbonat ile banyo gideri açma

1- Karbonat ile Gider Açma

Karbonat günümüzde banyo gideri açma konusunda en çok bilinen ve ön plana çıkan yöntemler arasında bulunuyor. Bu yöntemin günümüzde popüler olmasında birçok faktör etkili olmaktadır. Karbonat yönteminde yapılması gereken sıcak su ile karbonatın karıştırılmasıdır. Sıcak su ve karbonat karıştırıldıktan sonra gider bölmesine işlem uygulanır, işlemi düzenli olarak uyguladığınız taktirde çok kısa bir süre içinde sorun tamamıyla ortadan kalkacaktır.

limon ile banyo gideri açma

2- Limon ile Gider Açma

Limon günümüzde banyo gideri açma konusunda ön plana çıkan bir diğer yöntem olarak biliniyor. Bu yöntemin popüler olmasındaki en önemli faktörlerin başında limonların hemen hemen her evde bulunması olarak ön plana çıkıyor. Evinizde limon bulunması durumunda bu yöntemi kolaylıkla deneyimleyebilirsiniz. Limon suyla karıştırılarak gidere uygulanır. Keskin bileşenlerden oluşan limon daha gidere temas eder etmez etkisini gösterir ve böylelikle hızlı bir şekilde giderinizde biriken kalıntıları ortadan kaldırır.

elma gideri ile banyo gideri açma

3- Elma Sirkesi

Elma sirkesi keskin bileşenlerden oluşan ve aynı zamanda keskin kokusuyla bilinen bir ürün olarak piyasada biliniyor. Elma sirkesiyle gider açma günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntem çeşidi olarak biliniyor. Giderleri açma konusunda yetkin performansa sahip olan elma sirkeleri sıcak suyla karıştırıldıktan sonra gider bölmesine dökülür, gider bölmesine döküldükten sonra hızlı bir şekilde birikintiler ve kalıntılar ortadan kalmış olacaktır. Üzüm sirkesi de günümüzde kullanılıyor olsa da elma sirkesinin keskin özelliklere sahip olması onları popüler yapıyor.

karbonatlı elme ile banyo gideri açma

4- Karbonat ve Sirke

Karbonat ve sirke kombinasyonu da günümüzde en çok kullanılan gider açma yöntemleri olarak biliniyor. Bu yöntemin ön plana çıkmasında günümüzde etkili olan en önemli detay hızlı bir şekilde verim almak olarak ifade edilebilir. En geç 2 dakika için karbonat ve sirke karışımı gidere uygulandığında sorun tamamıyla ortadan kalkacaktır.

diş macunu ile banyo gideri açma

5- Diş Macunu ile Gider Açma

Diş macunları evlerimizde mutlaka bulunan ürünlerin başında geliyor. Diş macunuyla gider açma konusunda çok az bilgi sahibidir, fakat bu yöntem son derece etkili bir yöntem çeşidi olarak ön plana çıkıyor. Diş macunun içinde bulunan doğal ve kimyasal bileşenlerin birikintileri yok ettiği bazı denemeler sonucunda anlaşılmıştır. Diş macununu gidere uygularken limonla karıştırmakta etkili bir yöntem karışımı olabiliyor. Limon ve diş macunu karışımıyla hızlı bir şekilde çözüme kavuşabilir ve böylelikle gider tıkanıklığı sorunlarından hızlı olarak kurtulabilirsiniz. Diş macunları aynı zamanda limondan başka karbonatla da kombinasyon şeklinde giderlere uygulanabiliyor.

naftalin ile gider açma

6- Naftalin

Naftalin banyo gideri açma konusunda en etkili yöntemlerden ve bileşenlerden birisi konumundadır. Fakat naftalinin mutlaka işinin ehli kişiler tarafından nasıl uygulanacağını bilen kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Aksi durumda kişiler birçok sorunla karşılaşabilir. Naftalin ağır bir bileşendir ve yanlış kullanımı sonucunda ellerde ciddi tahribata ve tahrişe sebep olabilir. Aynı zamanda çok sık aralıklarla naftalin kullanma su kaçağı problemlerini tetikleyecek yöntemlerin başında yer alıyor.

sıcak su ile banyo gideri açma

7- Sıcak Su Uygulaması

En basit ve pratik yöntemlerin başında yer alan sıcak su uygulaması her açıdan kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi konumundadır. Sıcak su uygulamasıyla hızlı bir şekilde giderlerinizi açabilirsiniz. Gider açma konusunda etkili bir yöntem olarak ön plana çıkan sıcak su uygulaması sizlere pek çok avantajlar sağlayan kaliteli bir yöntem çeşidi olarak gider açma metotları arasında bulunuyor. Sıcak suyu kombinasyon şeklinde de günümüzde uygulayabilirsiniz. Limon ve karbonat karışımıyla beraber sıcak su uygulamaları giderleri açma konusunda kişilere avantajlar sağlar.

Tuvaletten Alt Kata Su Sızması Kim Öder?

Tuvaletten Alt Kata Su Sızması Kim Öder? 3 Madde Çözüm!

5/5 - (17 votes)

Çok katlı binalara su kaçağı sorunu genellikle komşular arasında çarpışmalara neden olabilir. Dairenin tavanında eksik boya, sararma ve lekeler oldukça can sıkıcı olarak kabul edilir. Tavanın bu çirkin görüntüsü, ikinci kattaki sızıntı sorunu çözülene kadar durmayacaktır. Tuvaletten alt katın tuvalet tavanına sızan su sonucu kısmen tavan dökülebilir. Sızıntının temiz suda mı yoksa kirli bir drenajda mı olduğuna bağlı olarak tavan hasarı farklı olabilir.

Sızıntı sorunu ne olursa olsun, hasar gören duvar bir an önce onarılmalı ve  yeniden boyanmalıdır. Maliyetleri komşularınızla tartışabilirsiniz. Su tesisatı zemindeyse ve zeminden su sızıyorsa, tüm sorumluluk üst kattaki dairede olmalıdır. Tesisatlarında yaşadıkları çatlak veya sızıntılar alt katına akıyorsa, sıhhi tesisat sahibi evin tüm hasarı onarma masraflarını karşılaması gerekir.

Alt Kata Su Sızması Masrafı Kime Aittir?

Bu tür tesisat kaynaklı sorunlar ülkemizde senelerdir yaşanmakta ve genelde daire sahipleri kendi aralarında hukuksal işlemlere gerek kalmadan çözmektedir. Ancak ender de görülüyor olsada itilaflı olan daire sahipleri mahkemelere başvuruda bulunabilmektedir.

  • Üst kataki dairede isteyerek veya istemeden oluşan her tesisat arızasında alt kat daire zarar görüyorsa mağdur olan taraf alt kat daire olduğundan zararı üst kat karşılamaktadır. Alt kat daire üst kattaki daire sahibine haber vererek tesisatçı çağırır ve çoğu zaman masrafını üst kattaki daire karşılar.
  • Üst kattan alta kata su sızması durumunda alt kat daire sahibi hemen vanayı kapatı ve üst katı bilgilendirir. Acilen tesisatçı çağırmasını ve tamirinin yaptırılmasını talep eder. Öncelikle sızıntı ve kaçak bulup sorun giderilir sonrasında alt katta oluşan zarar için üst kat daire sahibi ile görüşülür.
  • Dairesi sigortalı olan konut sahipleri zarar tespiti için sigorta eksper hizmeti alır ve bunu üst kat daire sahibine bildirir.

Yoncu tesisat olarak yukarıda maddelendirdiğimiz aşamalar firmamız uzman görüşleri olup yasal ve hukuki bir anlam taşımız. Hak vereceğiniz gibi bu gibi konularda her iki taraflı farklı bir çok detay, sorun ve anlaşmazlıklar olabilmektedir. Lütfen öncelikle yasal haklarınızın ne olduğu konusunda bilgileniniz. Kısa bir araştırma ile bu tür sorunları yaşayan yüzlerce kişi olduğunu görecek ve sorunu nasıl çözdüklerini inceleyebilirsiniz. Üst kattan gelen suyu kim yaptırır yazımız da bu konuya detaylıca değindir. Lütfen inceleyiniz.

Alt Kata Su Sızması Masrafı Kime Aittir?

Banyodan Alt Kata Su Sızıntısı

Üst kattan alt kattaki banyoya akan su, en yaygın ev tesisat sorunlarından biridir. Bu sorunun başlıca nedenleri arasında banyo ile ilgili bölümde su birikmesi ve eklem yerlerinin erozyonu ilk sırada yer almaktadır. Su sızıntısı ile ilgili usta çağırıp su kaçağının nereden kaynaklandığının tespit edilmesi gerekir. Su kaçağı tespiti  sonucunda onarım ve montaj çalışması yapılması gerekecektir. Günümüzde genelde eski tip yapılarda sorun sık görülsede yeni modern yapılarda da bu tür arızalar yaşanabilmektedir.

Aşınmış ve yıpranmış derzlerin veya kalitesiz derzlerin kullanılması zamanla alt katlara su akışı sorunlarına neden olur. Fayanslar arasındaki derz malzemesinin yenilenmesi bu alandaki ilk önlemlerden biridir. Genel olarak, sorunu tanımlayabilir ve çeşitli önlemler alabilirsiniz. Yoncu tesisata bu konuda yıl içerisinde bir çok kişi danışmakta veya işlem için başvurmaktadır. Sizinde benzer sorun ve şikayetiniz varsa tesisat ekibimizden su kaçağı tespiti & onarımı, kameralı su sızıntısı bulmak hizmeti, tıkanıklık açma ve tamir hizmetleri alabilirsiniz.

Banyodan Alt Kata Su Sızıntısı

Üst Katlardan Aşağı Akan Sızıntı

Üst katlardan alt katlara sızıntıların birçok nedeni vardır. Hem duvardaki hem de zemindeki banyo karoları arasındaki aşınma nedeniyle merdivenlerden aşağı akan sularda sorun olabilir. Bununla birlikte yapısal bozukluklar, eskiyen tesisat boruları, farklı katlarda yapılan tadilat işleri nedeni ile tesisatın zarar görmesi ve ömrünü tamamlamış malzemeler nedeni ile olabilir. Üst katta sızıntı sorunu olan kişilerin bu sorunu daha kötüye gitmeden su kaçağı bulma işlemi yapmalı ve hemen düzeltmeleri gerekir. Derz dolguları  bir süre sonra etkisiz kalır ve su girmesine neden olur.

Kullanılan temizlik maddeleri ve derz dolgu maddeleri zamanla yıpranır. Bu durumun bir sonucu olarak su alt kata akar ve sızar. Zemin altında veya beton içindeki gider boruları, pimaşlarda çatlat veya patlamada yaşanmış olabilir. En doğru arıza tespiti için yerinde kameralı veya özel cihazlarla tespit yaptırmanız önerilmektedir. Tüm su kaçağı ve su sızıntıları sorumluluğunuzda firmamızdan kaliteli ve güvenli hizmet alabilirsiniz.

Tuvalet kokusu nasıl giderilir

Tuvalet kokusu nasıl giderilir? 7 Yöntem & Tavsiye

5/5 - (11 votes)

Günlük yaşantıda sık kullandığımız alanlarda kötü koku bir çok sorunu beraberinde getirir. Tuvalet kokusu nasıl giderilir? yazımızda bu sorunu yaşayan kişilere bir rehber niteliğinde çözümler ve yöntemler sunuyoruz.

Tuvalet kokusunu gidermenin 7 kolay yolu vardır. Karbonat, beyaz sirke, limon suyu ve su yardımı ile tuvaletin kötü kokusundan kurtulmak mümkündür. Ciddi bir tesisat arızası yoksa ve değişim, tamirat gerekmeyecekse herkesin deneyip kullandığı yöntemleri sizde hemen uygulayabilirsiniz. Gelin birlikte tuvalet kokusu nasıl giderilir beraber inceleyelim.

Tuvalet Kokusuna Sirkeli Çözüm

1 – Tuvalet Kokusuna Sirkeli Çözüm

En ucuz maliyetli tuvalet kokusu giderme yöntemlerinden biridir. Bir çok daire sahibi ciddi tuvalet kokusuna maruz kaldığında sirke ile çözümü denemektedir. Çok karmaşık bir işlem olmayıp herkesin bir kaç dakika da uygulayabileceği bir çözümdür. 1 litre civarıdaki beyaz sirkeye su ilave ederek bir karışım hazırlayıp tuvaletin içine dökünüz. Fırça yardımı ile karıştırıp yarım saat bir saat arası bekledikten sonra sifonu çekiniz.

İşlem yukarda bahsettiğimiz kadar basit. Sirkenin yoğun baskılayıcı kokusu kötü gelen tuvalet kokusunuda bastıracaktır. Denemenizi mutlaka önermekteyiz. Şayet bu yöntem işinize yaramadıysa lütfen diğer yöntemleride deneyiniz.

Limon Suyu Kullanarak Tuvalet Kokusunu Gidermek

2 – Limon Suyu Kullanarak Tuvalet Kokusunu Gidermek

Bildiğiniz üzere Limon her derde devadır. Limon kokulu kolonyalar asırlar kullanılmaktadır. Kötü kokunun her oluştuğu alanda bastırıcı kokusu ile limon çözüm sağlamıştır. Dairenizde, ofisinizdeki tuvalet kötü kokularından kurtulmanın bir yoluda limon suyu kullanımıdır. Bir bardak limon suyu ve karbonatı tuvalet içine dökerek kısa bir süre bekleyip sifonu çekiniz.

Yine tuvalet ve tesisatlardaki kötü koku gidermenin en ekonomik yöntemlerinden birini sizlere sunduk. Tesisatçı çağırmadan sizlerde bu basit yöntemi kendi yapı tuvalet ve klozetlerinde deneyebilirsiniz.

3 – Kahve Telvesi Kullanarak Kötü Kokulardan Kurtulmak

Tuvalet kokusunu gidermek istiyorsunuz ancak sirke ve limon suyu bulamıyorsanız bir diğer yöntem olan Kahve telvesi deneyerek çözüm arayabilirsiniz. Kötü koku yana tuvalet içine kahve telvesini döküm ve üstüne sıcak kaynamış bir demlik su dökün. Bir kaç dakika bekledikten sonrada sifonu çekin ve kötü kokulardan kurtulun.

4 – Karbonat ile Kötü Kokulara Savaş Açın

Tuvalet ve klozet içindeki hem tıkanma hemde kötü kokularda bir çok kişi karbonat kullanımı ile çözümler elde etmektedir. Her evde bulunan karbonatı bir bardak varsa limon suyu ilave ederek tuvalet içine döküp özel kimyasal bir etki elde edebilirsiniz. Limon suyunuz yoksa sadece karbonat ilede deneme yapabilirsiniz.

5 – Vanilya Aromalı Kokular Kullanın

Çok şiddetli bir koku almıyorsanız ve tesisat işleri ilede uğraşmak istemiyorsanız banyo ve tuvaletlerde bir köşede daima Vanilya aromalı kokular bulundurabilirsiniz. Hazır bu tür kokular bulamıyorsanız bu parfümü kendi imkanlarınızla da elde edebilirsiniz. Biraz vanilya ve tarçın çubuklarınızı banyonuzun bir köşesine bir kasede uzunca bir süre tutunuz.

6 – Lavanta Kokuları ile Tuvalet Kokusunu Bastırın

Kesin kötü kokular için en etkili anti yöntem lavantadır. Kuru lavanta bulmak kolay olup bir kaç dakika kaynatıp kendinize sprey yapabilirsiniz.

7 – Tuvalet Kokusu Gidermek için Tesisatçı Çağırın

Yukarıda detaylandırdığımız hiç bir yöntem tuvalet kokusunu gidermiyorsa üzülerek söylemeliyiz ki tesisatınızda ciddi bir sorun yaşanma olasılığı yüksektir. Her gün ayrı sorunu yaşamak yerine özel cihazlarla sorunlar kolayca bulunabilmektedir.

Tuvaleten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaleten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

Kötü kokunun oda içine yayılmasında bir çok etken vardır. Tuvalet gider pimaş borularındaki en ufak çatlaklar dahi kötü koku oluşmasına neden olur. Bunun birlikte havalandırma boşluğu yoksa yada o kısımda sorun yaşanıyorsa kötü koku direk banyo içine girecektir.

Tuvalet alanlarından daima kaliteli işçilik ve montaj gereklidir. Yapılacak en ufak işçilik ve malzeme hataları sizleri bu sorunla ilerde karşı karşıya bırakacaktır. Klozet altında bırakılan boşluklar, tuvalet giderinde kullanılan pimaş ve kalitesiz ürünler sıkça bu sorunun yaşanmasına neden olur.

Tuvalet Banyo Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvalet Banyo Kokusu Nasıl Giderilir

Kötü kokunun kaynağı tuvalet ise gider pimaş hatları, klozet montajı, havalandırma alanları kontrol edilir. Tıkanıklık tespiti yapılır. Banyo içinde ise yer süzgeci kötü kokuya sebebiyet verebileceğinden o alan detaylı kontrol edilir.

Firmamız Yoncu tesisat ekipleri Tuvalet kokusu giderme konusunda profesyonel cihazları ile adresinize gelir sorunu kalıcı olarak çözümler.

Alaturka Tuvalet Kokusunu Nasıl Giderilir

Alaturka Tuvalet Kokusunu Nasıl Giderilir

Tesisat işlerimizde tuvaletin tip ve modeli farketmeden her tür sorunu gidermekteyiz. Tuvalet tıkanıklığı genelde kullanım tipi ile değil yapıda kullanılan malzeme ve kullanıcı hatalarından kaynaklıdır. Kötü kokuya en fazla sebep olan etkenler tıkanma ve pimaşlarda ki çatlardan gelen sızmalardır. Bunun içinde tesisat uzmanlarımız özel kameralı cihazlarla sorunu tespit edecek ve arızayı giderecektir.

Tuvalet giderinden gelen lağım kokusu temizliğe dikkat edilmesine rağmen tüm tuvalet ve banyonun kötü kokmasına neden olur. Ev işyeri fark etmeden herkes için can sıkıcı bir sorun olan tuvaletten koku gelmesi, temelde atık su tesisatındaki birikmelerden kaynaklı bir problemdir. Gider borularının daralmaya başladığını haber veren koku, hat boyunca biriken atık maddelerin çürümesiyle yukarı çıkmasından kaynaklanır. Evinize gelen misafirlere karşı mahcup olmanıza ya da müşteriler gözünde işletmenizin itibarının düşmesine yol açan bu sorundan kurtulmak için Tam Tesisat uzmanlığına güvenmeniz yeterli. Oda parfümü ve tuvalet kenarlarına asılan kimyasal kilitlerle bu kötü kokular maskelenmeye çalışılsa da, gider hattı temizlenmediği sürece problem aralıksız devam edecektir.

Tuvalet Giderinden Gelen Koku

Deterjan, oda spreyi gibi kokuyu maskelemekte kullanılan tüm ürünler geçici olarak banyo ve tuvaletin havasının değişmesini ancak problemin çözümsüz kalmayı sürdürmesini sağlar. Tam Tesisat sizlere kesin çözüm sunarak, gider hattındaki tüm birikintilerin temizlenmesi sayesinde sorunun asıl kaynağından kurtulmanızı sağlar. Giderin daralmaya başladığını gösteren kötü kokular yakın zamanda hattın tamamen tıkanabileceğini de gösterir. Kokunun kaynağı ortadan kaldırılmadıkça giderden gelen kötü kokular hem sizi hem de misafir ve müşterilerinizi rahatsız etmeye devam edecektir.

Tuvalet Kokusuna Kalıcı Çözüm

Giderden gelen kokunun tamamen giderilmesi yani probleme kalıcı çözüm getirilmesi için gider hattının baştan aşağı, kapsamlı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Yoncu Tesisat ekipleri bu temizlik işlemini kırıp dökmeden, özel olarak bu işler için tasarlanana robot cihazlarla yaptığı için tadilata ne kadar harcayacağınızı düşünmeden ekibimize bir telefon açarak sorundan kurtulabilirsiniz. Boruların zarar görmediği, gider hattının derinlemesine incelenmesiyle sorunun kaynağının tespit edildiği kameralı görüntüleme işlemi sonrasında robot cihazlarla gerçekleştirilen temizlik ortalama bir saat sürmektedir. İşlemden kısa süre sonra banyo ve tuvaletin tüm kokusunun değişmeye başladığını fark edersiniz.

Eskiden kullandığınızda neredeyse hiçbir işe yaramayan sprey ve tuvalet kokuları, giderin temizlenmesinden sonra etkili bir şekilde tüm ortamın havasını değiştirecektir. Artık giderden lağım baskın bir lağım kokusu gelmediğinden, bu tip ürünleri kullandığınızda banyo ve tuvaletiniz arzu ettiğiniz gibi güzel kokacaktır.

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım

5 Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım Öneri & Çözüm

Tuvalet tıkanmaları ev yaşamında en istenilmeyecek tesisat arızalarından biridir. 5 Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım Öneri & Çözüm yazımız bu sorunla ilk defa karşı karşıya kalan daire sahipleri için hazırlanmıştır. Tuvalet tıkanıklık sorunu ile ilk defa yüzleştiyseniz size önerdiğimiz 5 adımı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yaşadığınız tuvalet tıkanma sorunlarında her zaman bireysel müdahale çözüm olmayacağını unutmayınız. Bu tür işlerde deneyi ve tecrübeniz yoksa daha büyük masraflar çıkarmadan profesyonel tuvalet açma hizmetine yönelmeniz çok daha doğru olacaktır.

tıkalı tuvalet açma

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tesisat sorunlarının en can sıkıcılarından olan tuvalet tıkanıklıkları, aynı zamanda kısa sürede çözülmediği takdirde daha da ciddi problemlere yol açabilmektedir. Borularda oluşan tortuların akışı tamamen engellemesi sebebiyle ortaya çıkan tuvalet tıkanıklığı, her şeyden önemlisi hijyenik ortamın bozulmasına ve insan sağlığının tehdit altına girmesine yol açar. Yoncu Tesisat olarak uzman çözümlerimizle, tüm İstanbul genelinde haftanın tüm günleri hizmetinizdeyiz. Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerimizde son teknoloji ürünü olan görüntüleme ve detektörlü sistemler kullanmakta, bu sayede sorundan hem çok kısa sürede hem de kabarık faturalarla karşılaşmanıza lüzum kalmadan kurtulmanızı sağlamaktayız.

Tuvalet Tıkanıklığına Kalıcı Çözüm

Uzman ekiplerimiz tarafından kullanılan yeni nesil tuvalet tıkanıklığı açma ve tespit sistemleri, her türden tıkanıklık problemine “kalıcı çözüm” sunulmasını sağlamaktadır. Tıkanıklığın santim şaşmaksızın tam yerinin belirlenmesini sağlayan görüntüleme sistemleri kullanan ekiplerimiz, bu sistemler sayesinde tıkanıklığa neyin sebep olduğunu da görebilmektedir. Tıkanıklığın yeri ve sebebinin şüpheye yer vermeyecek biçimde, net olarak anlaşılması ise sorunun en kısa ve ekonomik şekilde nasıl çözüleceğinin belirlenmesini sağlamaktadır. Yoncu Tesisat olarak siz değerli müşterilerimize her zaman uzun vadeli çözümler sunmaya özen göstermekte ve bu özeni aynı şekilde tıkanıklık sorunundan en ekonomik biçimde kurtulmanızı sağlamaya da göstermekteyiz.

Duvarın veya herhangi bir fayansın kırılmasını gerektirmeyen profesyonel çözümlerimiz, tuvalet tıkanıklığından kısa sürede ve hiçbir zahmete katlanmanız gerekmeden kurtulmanızı sağlamaktadır. Modern ekipmanlarla tıkanıklığın kesin yerini ve sebebini saptayan ekiplerimiz probleme hızlı ve kesin bir şekilde çözüm üretirken, bu yeni nesil sistemlerle verdiğimiz tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerimizde birçok yerin kırılması gerekmediği için tamir işlemi de daha düşük maliyetli hale gelmektedir. Sunduğumuz hizmetler tamirden çıkarak tadilat haline dönüşmediği için tuvalet tıkanıklığından kurtulmak için fazladan yüzlerce lira harcamanıza da gerek kalmıyor.

Tuvalet Tıkanıklığına Kalıcı Çözüm Nasıl Uygulanır?

Tuvalet tıkanıklığının neden kaynaklandığına ve giderin nereden tıkandığına bağlı olarak yüksek su basınç sistemleri kullanabilen profesyonel ekiplerimiz, bu sistemler sayesinde tıkanıklığın saniyeler içinde sökülmesini ve giderin hemen açılmasını sağlayabiliyor. Firmamız profesyonelliğine her soruna, sorunun niteliğine göre farklı çözümler sunabildiği için farklı nitelikteki tıkanıklıkları kimyasal madde kullanarak da açabilmektedir. Gidere hiçbir zarar vermeyen ve sadece tıkanıklığa yol açan maddelerin parçalanmasını sağlayan bu özel kimyasal karışım sayesinde tuvalet tıkanıklığı hemen açılmaktadır. Bu işlemin arından yüksek basınçlı su uygulanması sayesinde tüm yabancı maddelerin tahliyesi sağlanır.

 

Tuvalet Tıkandıysa Pompa ile Açmayı Deneyin

1. Tuvalet Tıkandıysa Pompa ile Açmayı Deneyin

Hiç bir profesyonel tesisatçı yardımına gerek duymadan basit bir işlem ve teknik ile tuvalet tıkanıklığını açmayı deneyebilirsiniz. Bir çok evde lavabo ve benzeri tıkanmalarda kullanılabilen basit bir el pompası bulunabilir. Şayet yoksa hemen yakındaki bir nalbura gidip tuvalet açmak için ucuz fiyatlı bir pompa alabilirsiniz.

Tuvalet gider kısmındaki deliğe pompa tam oturacak şekilde yerleştirilir ve pompala yapılır. Tuvaletin tıkanmasına neden olan herhangi bir cisim ve yabancı madde varsa bu pompalama sayesinde yerinden onayacak ve tıkanıklık açılacaktır. Şayet bu işlemi yaptıktan sonra hala tıkanıklık açılmıyorsa o zaman tıkanma direnci yüksek olup başka yöntem veya profesyonel tesisatçı hizmeti için Yoncu tesisat firmasına ulaşmalısınız.

Tel Elbise Askısı ile Tuvalet Tıkanması Açma

2. Tel Elbise Askısı ile Tuvalet Tıkanması Açma

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım diyorsanız bir diğer size tavsiyemiz pompa yoksa yada çözüm olmadıysa elbise askısı ile deneme yapmanız yönündedir. Her evde mutlaka demir/tel elbise askısı vardır. Tel elbise askısı elle düzeltilerek çubuk haline getirilip uç kısmınıda kanca şeklinde kullanabilirsiniz. Herşey hazırsa anca kısmı tuvalet gider kısmına sokulur ve ilerdeki tıkanmaya sebep olan cisim yerinde  oynatılır veya içeriye doğru çekilir.

Burda olumsuz bir durum tıkanmaya neden olan cisim yakında olmayıp uzakta ise elbise askı teli buraya yetişmeyebilir. Bu durumda bu yöntem başarısız olur ve çözümsüz kalır. Pompalama işleminden sonra bunuda denediniz ve tıkanıklık açılmadıysa Yoncu tesisatı arayıp cihazlar profesyonel tuvalet tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Sirke & Karbonat ile Tuvalet Tıkanıklık Açma

3. Sirke & Karbonat ile Tuvalet Tıkanıklık Açma

Lavabo tıkandığında bir çok kişinin uygulamış olduğu bu yöntemi klozet tıkanması, tuvalet tıkanıklık durumlarında da deneyebilirsiniz. Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım diyorsanız evde tuvalet açma için bunu deneyebilirsiniz.

Tuvaletin tıkanmasına sebep olan cisimler basit ayrışma ile çözülebilecek birikinti, balçık kıvamında ise sirke ve karbonat işe yarayacaktır.

Sirke & Tuz ile Klozet Tıkanıklığı Açma

4. Sirke & Tuz ile Klozet Tıkanıklığı Açma

Karbonat yoksa yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemi Sirke & Tuz karışımı ile de deneyebilirsiniz. Karbonat yerine tuz kullandığınızda aynı etkiyi verecektir. Bir tas karışım yapıp tuvalet içine döküp 20 dakika civarında bekleme yapıp sonrasında sıcak su döküp sifonu çekebilirsiniz.

Bu yöntemde sonuç alamadığınızı farz edersek daha ciddi bir tıkanma sorunu ile karşı karşıya kaldığınızı düşünebiliriz. Kırmadan dökmeden tuvalet tıkanması açma hizmeti veren Yoncu tesisat firma uzmanlarından 7/24 deste alabileceğinizi unutmayınız.

Tuvalet Açma Kimyasalları Deneyin

5. Tuvalet Açma Kimyasalları Deneyin

Her ne kadar bu tür açma işlemini pek tavsiye etmiyor olsak da bazı basit tıkanmalarda çözüm sağlayabilmektedir. Yapı marketlerde ve bazı yerel nalburlarda bu tür kimyasalların satışı yapılabilmektedir. Bir kaç adet alıp sizde tuvalet açma denemesi yapabilirsiniz. Satılan bu kimyasalların doğru kullanılması ve çocuklardan uzak tutulmasına özen gösteriniz.

Tuvalet Tıkanıklığına Evde Çözüm

Tuvalet Tıkanıklığına Evde Çözüm

Hiç bir profesyonel yardıma gerek duymadan tuvalet tıkanılığına evde çözüm için sizlere 5 adımla tavsiyelerde bulunduk. Şayet tüm bunları yaptığınız halde hala tuvalet tıkalı ise lütfen daha fazla hem kendinize hemde yapınıza zarar vermeden uygun fiyatlarla firmamızdan destek alınız.