Tuvalet kokusu nasıl giderilir

Tuvalet kokusu nasıl giderilir? 7 Yöntem & Tavsiye

Günlük yaşantıda sık kullandığımız alanlarda kötü koku bir çok sorunu beraberinde getirir. Tuvalet kokusu nasıl giderilir? yazımızda bu sorunu yaşayan kişilere bir rehber niteliğinde çözümler ve yöntemler sunuyoruz.

Tuvalet kokusunu gidermenin 7 kolay yolu vardır. Karbonat, beyaz sirke, limon suyu ve su yardımı ile tuvaletin kötü kokusundan kurtulmak mümkündür. Ciddi bir tesisat arızası yoksa ve değişim, tamirat gerekmeyecekse herkesin deneyip kullandığı yöntemleri sizde hemen uygulayabilirsiniz. Gelin birlikte tuvalet kokusu nasıl giderilir beraber inceleyelim.

Tuvalet Kokusuna Sirkeli Çözüm

1 – Tuvalet Kokusuna Sirkeli Çözüm

En ucuz maliyetli tuvalet kokusu giderme yöntemlerinden biridir. Bir çok daire sahibi ciddi tuvalet kokusuna maruz kaldığında sirke ile çözümü denemektedir. Çok karmaşık bir işlem olmayıp herkesin bir kaç dakika da uygulayabileceği bir çözümdür. 1 litre civarıdaki beyaz sirkeye su ilave ederek bir karışım hazırlayıp tuvaletin içine dökünüz. Fırça yardımı ile karıştırıp yarım saat bir saat arası bekledikten sonra sifonu çekiniz.

İşlem yukarda bahsettiğimiz kadar basit. Sirkenin yoğun baskılayıcı kokusu kötü gelen tuvalet kokusunuda bastıracaktır. Denemenizi mutlaka önermekteyiz. Şayet bu yöntem işinize yaramadıysa lütfen diğer yöntemleride deneyiniz.

Limon Suyu Kullanarak Tuvalet Kokusunu Gidermek

2 – Limon Suyu Kullanarak Tuvalet Kokusunu Gidermek

Bildiğiniz üzere Limon her derde devadır. Limon kokulu kolonyalar asırlar kullanılmaktadır. Kötü kokunun her oluştuğu alanda bastırıcı kokusu ile limon çözüm sağlamıştır. Dairenizde, ofisinizdeki tuvalet kötü kokularından kurtulmanın bir yoluda limon suyu kullanımıdır. Bir bardak limon suyu ve karbonatı tuvalet içine dökerek kısa bir süre bekleyip sifonu çekiniz.

Yine tuvalet ve tesisatlardaki kötü koku gidermenin en ekonomik yöntemlerinden birini sizlere sunduk. Tesisatçı çağırmadan sizlerde bu basit yöntemi kendi yapı tuvalet ve klozetlerinde deneyebilirsiniz.

3 – Kahve Telvesi Kullanarak Kötü Kokulardan Kurtulmak

Tuvalet kokusunu gidermek istiyorsunuz ancak sirke ve limon suyu bulamıyorsanız bir diğer yöntem olan Kahve telvesi deneyerek çözüm arayabilirsiniz. Kötü koku yana tuvalet içine kahve telvesini döküm ve üstüne sıcak kaynamış bir demlik su dökün. Bir kaç dakika bekledikten sonrada sifonu çekin ve kötü kokulardan kurtulun.

4 – Karbonat ile Kötü Kokulara Savaş Açın

Tuvalet ve klozet içindeki hem tıkanma hemde kötü kokularda bir çok kişi karbonat kullanımı ile çözümler elde etmektedir. Her evde bulunan karbonatı bir bardak varsa limon suyu ilave ederek tuvalet içine döküp özel kimyasal bir etki elde edebilirsiniz. Limon suyunuz yoksa sadece karbonat ilede deneme yapabilirsiniz.

5 – Vanilya Aromalı Kokular Kullanın

Çok şiddetli bir koku almıyorsanız ve tesisat işleri ilede uğraşmak istemiyorsanız banyo ve tuvaletlerde bir köşede daima Vanilya aromalı kokular bulundurabilirsiniz. Hazır bu tür kokular bulamıyorsanız bu parfümü kendi imkanlarınızla da elde edebilirsiniz. Biraz vanilya ve tarçın çubuklarınızı banyonuzun bir köşesine bir kasede uzunca bir süre tutunuz.

6 – Lavanta Kokuları ile Tuvalet Kokusunu Bastırın

Kesin kötü kokular için en etkili anti yöntem lavantadır. Kuru lavanta bulmak kolay olup bir kaç dakika kaynatıp kendinize sprey yapabilirsiniz.

7 – Tuvalet Kokusu Gidermek için Tesisatçı Çağırın

Yukarıda detaylandırdığımız hiç bir yöntem tuvalet kokusunu gidermiyorsa üzülerek söylemeliyiz ki tesisatınızda ciddi bir sorun yaşanma olasılığı yüksektir. Her gün ayrı sorunu yaşamak yerine özel cihazlarla sorunlar kolayca bulunabilmektedir.

Tuvaleten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvaleten Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

Kötü kokunun oda içine yayılmasında bir çok etken vardır. Tuvalet gider pimaş borularındaki en ufak çatlaklar dahi kötü koku oluşmasına neden olur. Bunun birlikte havalandırma boşluğu yoksa yada o kısımda sorun yaşanıyorsa kötü koku direk banyo içine girecektir.

Tuvalet alanlarından daima kaliteli işçilik ve montaj gereklidir. Yapılacak en ufak işçilik ve malzeme hataları sizleri bu sorunla ilerde karşı karşıya bırakacaktır. Klozet altında bırakılan boşluklar, tuvalet giderinde kullanılan pimaş ve kalitesiz ürünler sıkça bu sorunun yaşanmasına neden olur.

Tuvalet Banyo Kokusu Nasıl Giderilir

Tuvalet Banyo Kokusu Nasıl Giderilir

Kötü kokunun kaynağı tuvalet ise gider pimaş hatları, klozet montajı, havalandırma alanları kontrol edilir. Tıkanıklık tespiti yapılır. Banyo içinde ise yer süzgeci kötü kokuya sebebiyet verebileceğinden o alan detaylı kontrol edilir.

Firmamız Yoncu tesisat ekipleri Tuvalet kokusu giderme konusunda profesyonel cihazları ile adresinize gelir sorunu kalıcı olarak çözümler.

Alaturka Tuvalet Kokusunu Nasıl Giderilir

Alaturka Tuvalet Kokusunu Nasıl Giderilir

Tesisat işlerimizde tuvaletin tip ve modeli farketmeden her tür sorunu gidermekteyiz. Tuvalet tıkanıklığı genelde kullanım tipi ile değil yapıda kullanılan malzeme ve kullanıcı hatalarından kaynaklıdır. Kötü kokuya en fazla sebep olan ertkenler tıkanma ve pimaşlardaki çatlardan gelen sızmalardır. Bunun içinde tesisat uzmanlarımız özel kameralı cihazlarla sorunu tespit edecek ve arızayı giderecektir.

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım

5 Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım Öneri & Çözüm

Tuvalet tıkanmaları ev yaşamında en istenilmeyecek tesisat arızalarından biridir. 5 Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım Öneri & Çözüm yazımız bu sorunla ilk defa karşı karşıya kalan daire sahipleri için hazırlanmıştır. Tuvalet tıkanıklık sorunu ile ilk defa yüzleştiyseniz size önerdiğimiz 5 adımı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yaşadığınız tuvalet tıkanma sorunlarında her zaman bireysel müdahale çözüm olmayacağını unutmayınız. Bu tür işlerde deneyi ve tecrübeniz yoksa daha büyük masraflar çıkarmadan profesyonel tuvalet açma hizmetine yönelmeniz çok daha doğru olacaktır.

 

Tuvalet Tıkandıysa Pompa ile Açmayı Deneyin

1. Tuvalet Tıkandıysa Pompa ile Açmayı Deneyin

Hiç bir profesyonel tesisatçı yardımına gerek duymadan basit bir işlem ve teknik ile tuvalet tıkanıklığını açmayı deneyebilirsiniz. Bir çok evde lavabo ve benzeri tıkanmalarda kullanılabilen basit bir el pompası bulunabilir. Şayet yoksa hemen yakındaki bir nalbura gidip tuvalet açmak için ucuz fiyatlı bir pompa alabilirsiniz.

Tuvalet gider kısmındaki deliğe pompa tam oturacak şekilde yerleştirilir ve pompala yapılır. Tuvaletin tıkanmasına neden olan herhangi bir cisim ve yabancı madde varsa bu pompalama sayesinde yerinden onayacak ve tıkanıklık açılacaktır. Şayet bu işlemi yaptıktan sonra hala tıkanıklık açılmıyorsa o zaman tıkanma direnci yüksek olup başka yöntem veya profesyonel tesisatçı hizmeti için Yoncu tesisat firmasına ulaşmalısınız.

Tel Elbise Askısı ile Tuvalet Tıkanması Açma

2. Tel Elbise Askısı ile Tuvalet Tıkanması Açma

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım diyorsanız bir diğer size tavsiyemiz pompa yoksa yada çözüm olmadıysa elbise askısı ile deneme yapmanız yönündedir. Her evde mutlaka demir/tel elbise askısı vardır. Tel elbise askısı elle düzeltilerek çubuk haline getirilip uç kısmınıda kanca şeklinde kullanabilirsiniz. Herşey hazırsa anca kısmı tuvalet gider kısmına sokulur ve ilerdeki tıkanmaya sebep olan cisim yerinde  oynatılır veya içeriye doğru çekilir.

Burda olumsuz bir durum tıkanmaya neden olan cisim yakında olmayıp uzakta ise elbise askı teli buraya yetişmeyebilir. Bu durumda bu yöntem başarısız olur ve çözümsüz kalır. Pompalama işleminden sonra bunuda denediniz ve tıkanıklık açılmadıysa Yoncu tesisatı arayıp cihazlar profesyonel tuvalet tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Sirke & Karbonat ile Tuvalet Tıkanıklık Açma

3. Sirke & Karbonat ile Tuvalet Tıkanıklık Açma

Lavabo tıkandığında bir çok kişinin uygulamış olduğu bu yöntemi klozet tıkanması, tuvalet tıkanıklık durumlarında da deneyebilirsiniz. Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım diyorsanız evde tuvalet açma için bunu deneyebilirsiniz.

Tuvaletin tıkanmasına sebep olan cisimler basit ayrışma ile çözülebilecek birikinti, balçık kıvamında ise sirke ve karbonat işe yarayacaktır.

Sirke & Tuz ile Klozet Tıkanıklığı Açma

4. Sirke & Tuz ile Klozet Tıkanıklığı Açma

Karbonat yoksa yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemi Sirke & Tuz karışımı ile de deneyebilirsiniz. Karbonat yerine tuz kullandığınızda aynı etkiyi verecektir. Bir tas karışım yapıp tuvalet içine döküp 20 dakika civarında bekleme yapıp sonrasında sıcak su döküp sifonu çekebilirsiniz.

Bu yöntemde sonuç alamadığınızı farz edersek daha ciddi bir tıkanma sorunu ile karşı karşıya kaldığınızı düşünebiliriz. Kırmadan dökmeden tuvalet tıkanması açma hizmeti veren Yoncu tesisat firma uzmanlarından 7/24 deste alabileceğinizi unutmayınız.

Tuvalet Açma Kimyasalları Deneyin

5. Tuvalet Açma Kimyasalları Deneyin

Her ne kadar bu tür açma işlemini pek tavsiye etmiyor olsak da bazı basit tıkanmalarda çözüm sağlayabilmektedir. Yapı marketlerde ve bazı yerel nalburlarda bu tür kimyasalların satışı yapılabilmektedir. Bir kaç adet alıp sizde tuvalet açma denemesi yapabilirsiniz. Satılan bu kimyasalların doğru kullanılması ve çocuklardan uzak tutulmasına özen gösteriniz.

Tuvalet Tıkanıklığına Evde Çözüm

Tuvalet Tıkanıklığına Evde Çözüm

Hiç bir profesyonel yardıma gerek duymadan tuvalet tıkanılığına evde çözüm için sizlere 5 adımla tavsiyelerde bulunduk. Şayet tüm bunları yaptığınız halde hala tuvalet tıkalı ise lütfen daha fazla hem kendinize hemde yapınıza zarar vermeden uygun fiyatlarla firmamızdan destek alınız.