Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım

5 Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım Öneri & Çözüm

Tuvalet tıkanmaları ev yaşamında en istenilmeyecek tesisat arızalarından biridir. 5 Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım Öneri & Çözüm yazımız bu sorunla ilk defa karşı karşıya kalan daire sahipleri için hazırlanmıştır. Tuvalet tıkanıklık sorunu ile ilk defa yüzleştiyseniz size önerdiğimiz 5 adımı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yaşadığınız tuvalet tıkanma sorunlarında her zaman bireysel müdahale çözüm olmayacağını unutmayınız. Bu tür işlerde deneyi ve tecrübeniz yoksa daha büyük masraflar çıkarmadan profesyonel tuvalet açma hizmetine yönelmeniz çok daha doğru olacaktır.

tıkalı tuvalet açma

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tesisat sorunlarının en can sıkıcılarından olan tuvalet tıkanıklıkları, aynı zamanda kısa sürede çözülmediği takdirde daha da ciddi problemlere yol açabilmektedir. Borularda oluşan tortuların akışı tamamen engellemesi sebebiyle ortaya çıkan tuvalet tıkanıklığı, her şeyden önemlisi hijyenik ortamın bozulmasına ve insan sağlığının tehdit altına girmesine yol açar. Yoncu Tesisat olarak uzman çözümlerimizle, tüm İstanbul genelinde haftanın tüm günleri hizmetinizdeyiz. Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerimizde son teknoloji ürünü olan görüntüleme ve detektörlü sistemler kullanmakta, bu sayede sorundan hem çok kısa sürede hem de kabarık faturalarla karşılaşmanıza lüzum kalmadan kurtulmanızı sağlamaktayız.

Tuvalet Tıkanıklığına Kalıcı Çözüm

Uzman ekiplerimiz tarafından kullanılan yeni nesil tuvalet tıkanıklığı açma ve tespit sistemleri, her türden tıkanıklık problemine “kalıcı çözüm” sunulmasını sağlamaktadır. Tıkanıklığın santim şaşmaksızın tam yerinin belirlenmesini sağlayan görüntüleme sistemleri kullanan ekiplerimiz, bu sistemler sayesinde tıkanıklığa neyin sebep olduğunu da görebilmektedir. Tıkanıklığın yeri ve sebebinin şüpheye yer vermeyecek biçimde, net olarak anlaşılması ise sorunun en kısa ve ekonomik şekilde nasıl çözüleceğinin belirlenmesini sağlamaktadır. Yoncu Tesisat olarak siz değerli müşterilerimize her zaman uzun vadeli çözümler sunmaya özen göstermekte ve bu özeni aynı şekilde tıkanıklık sorunundan en ekonomik biçimde kurtulmanızı sağlamaya da göstermekteyiz.

Duvarın veya herhangi bir fayansın kırılmasını gerektirmeyen profesyonel çözümlerimiz, tuvalet tıkanıklığından kısa sürede ve hiçbir zahmete katlanmanız gerekmeden kurtulmanızı sağlamaktadır. Modern ekipmanlarla tıkanıklığın kesin yerini ve sebebini saptayan ekiplerimiz probleme hızlı ve kesin bir şekilde çözüm üretirken, bu yeni nesil sistemlerle verdiğimiz tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerimizde birçok yerin kırılması gerekmediği için tamir işlemi de daha düşük maliyetli hale gelmektedir. Sunduğumuz hizmetler tamirden çıkarak tadilat haline dönüşmediği için tuvalet tıkanıklığından kurtulmak için fazladan yüzlerce lira harcamanıza da gerek kalmıyor.

Tuvalet Tıkanıklığına Kalıcı Çözüm Nasıl Uygulanır?

Tuvalet tıkanıklığının neden kaynaklandığına ve giderin nereden tıkandığına bağlı olarak yüksek su basınç sistemleri kullanabilen profesyonel ekiplerimiz, bu sistemler sayesinde tıkanıklığın saniyeler içinde sökülmesini ve giderin hemen açılmasını sağlayabiliyor. Firmamız profesyonelliğine her soruna, sorunun niteliğine göre farklı çözümler sunabildiği için farklı nitelikteki tıkanıklıkları kimyasal madde kullanarak da açabilmektedir. Gidere hiçbir zarar vermeyen ve sadece tıkanıklığa yol açan maddelerin parçalanmasını sağlayan bu özel kimyasal karışım sayesinde tuvalet tıkanıklığı hemen açılmaktadır. Bu işlemin arından yüksek basınçlı su uygulanması sayesinde tüm yabancı maddelerin tahliyesi sağlanır.

 

Tuvalet Tıkandıysa Pompa ile Açmayı Deneyin

1. Tuvalet Tıkandıysa Pompa ile Açmayı Deneyin

Hiç bir profesyonel tesisatçı yardımına gerek duymadan basit bir işlem ve teknik ile tuvalet tıkanıklığını açmayı deneyebilirsiniz. Bir çok evde lavabo ve benzeri tıkanmalarda kullanılabilen basit bir el pompası bulunabilir. Şayet yoksa hemen yakındaki bir nalbura gidip tuvalet açmak için ucuz fiyatlı bir pompa alabilirsiniz.

Tuvalet gider kısmındaki deliğe pompa tam oturacak şekilde yerleştirilir ve pompala yapılır. Tuvaletin tıkanmasına neden olan herhangi bir cisim ve yabancı madde varsa bu pompalama sayesinde yerinden onayacak ve tıkanıklık açılacaktır. Şayet bu işlemi yaptıktan sonra hala tıkanıklık açılmıyorsa o zaman tıkanma direnci yüksek olup başka yöntem veya profesyonel tesisatçı hizmeti için Yoncu tesisat firmasına ulaşmalısınız.

Tel Elbise Askısı ile Tuvalet Tıkanması Açma

2. Tel Elbise Askısı ile Tuvalet Tıkanması Açma

Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım diyorsanız bir diğer size tavsiyemiz pompa yoksa yada çözüm olmadıysa elbise askısı ile deneme yapmanız yönündedir. Her evde mutlaka demir/tel elbise askısı vardır. Tel elbise askısı elle düzeltilerek çubuk haline getirilip uç kısmınıda kanca şeklinde kullanabilirsiniz. Herşey hazırsa anca kısmı tuvalet gider kısmına sokulur ve ilerdeki tıkanmaya sebep olan cisim yerinde  oynatılır veya içeriye doğru çekilir.

Burda olumsuz bir durum tıkanmaya neden olan cisim yakında olmayıp uzakta ise elbise askı teli buraya yetişmeyebilir. Bu durumda bu yöntem başarısız olur ve çözümsüz kalır. Pompalama işleminden sonra bunuda denediniz ve tıkanıklık açılmadıysa Yoncu tesisatı arayıp cihazlar profesyonel tuvalet tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Sirke & Karbonat ile Tuvalet Tıkanıklık Açma

3. Sirke & Karbonat ile Tuvalet Tıkanıklık Açma

Lavabo tıkandığında bir çok kişinin uygulamış olduğu bu yöntemi klozet tıkanması, tuvalet tıkanıklık durumlarında da deneyebilirsiniz. Tuvalet Tıkandı Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım diyorsanız evde tuvalet açma için bunu deneyebilirsiniz.

Tuvaletin tıkanmasına sebep olan cisimler basit ayrışma ile çözülebilecek birikinti, balçık kıvamında ise sirke ve karbonat işe yarayacaktır.

Sirke & Tuz ile Klozet Tıkanıklığı Açma

4. Sirke & Tuz ile Klozet Tıkanıklığı Açma

Karbonat yoksa yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemi Sirke & Tuz karışımı ile de deneyebilirsiniz. Karbonat yerine tuz kullandığınızda aynı etkiyi verecektir. Bir tas karışım yapıp tuvalet içine döküp 20 dakika civarında bekleme yapıp sonrasında sıcak su döküp sifonu çekebilirsiniz.

Bu yöntemde sonuç alamadığınızı farz edersek daha ciddi bir tıkanma sorunu ile karşı karşıya kaldığınızı düşünebiliriz. Kırmadan dökmeden tuvalet tıkanması açma hizmeti veren Yoncu tesisat firma uzmanlarından 7/24 deste alabileceğinizi unutmayınız.

Tuvalet Açma Kimyasalları Deneyin

5. Tuvalet Açma Kimyasalları Deneyin

Her ne kadar bu tür açma işlemini pek tavsiye etmiyor olsak da bazı basit tıkanmalarda çözüm sağlayabilmektedir. Yapı marketlerde ve bazı yerel nalburlarda bu tür kimyasalların satışı yapılabilmektedir. Bir kaç adet alıp sizde tuvalet açma denemesi yapabilirsiniz. Satılan bu kimyasalların doğru kullanılması ve çocuklardan uzak tutulmasına özen gösteriniz.

Tuvalet Tıkanıklığına Evde Çözüm

Tuvalet Tıkanıklığına Evde Çözüm

Hiç bir profesyonel yardıma gerek duymadan tuvalet tıkanılığına evde çözüm için sizlere 5 adımla tavsiyelerde bulunduk. Şayet tüm bunları yaptığınız halde hala tuvalet tıkalı ise lütfen daha fazla hem kendinize hemde yapınıza zarar vermeden uygun fiyatlarla firmamızdan destek alınız.

 


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir