Su kaçağı bir binada en istenmeyecek arızaları arasındadır. Gözle görünen veya görünmeyen tesisat borularındaki sızmaları su kaçağına neden olur. Kimi zaman kullanıcılardan bağımsız basınçlı su nedeni ile çoğu zaman ise eskiyen tesisat borularının ömrünü yitirmesi ile su kaçağı oluşur. Yapı içinde farklı bir sorunun çözülmesi esnasında tesisat boruları darbe alması halinde ilerleyen zamanlarda da su kaçağı oluşturur.

Evinizin odalarında duvarlarda boya dökülmesi, rutubet, nemlenme, damlacık oluşma, pis koku varsa su kaçağına maruz kalmış olabilirsiniz. Muhakkak tüm tesisat yapılarınız ıslak zemin alanlardan başlayarak baştan sona kontrol edilmelidir. Çoğu zaman tecrübeli bir usta bile tek başına kaçağı bulamayabilir. Bunun için hizmet alırken cihazla bu uygulamayı sağlayacak yerlerden hizmet almanız önerilmektedir.

Yoncu tesisat ekibimizle gelişmiş görüntülü kameralı su kaçağı tespit cihazları bulunmaktadır. Yapının gizli, en derin hatta ulaşılması imkansız yerlerde dahi su kaçağı varsa cihaz sayesinde kolayca buluruz. Bulunan kaçağın tamiri içinde firmamızdan destek alabilirsiniz. Kırmadan dökmeden her tesisat sorununa çözüm sağlıyoruz. Sıhhi tesisat, tıkanıklık ve su kaçağı tespiti için mutlaka bizi arayıp destek isteyiniz.

tesisat su kaçağı

Kırmadan Su Kaçağı Bulunur Mu?

Cihazla Su Kaçağı Bulma Servisi

Su Kaçağı Neden Oluşur?

Binaların yapım aşamasında kullanılan tesisat malzemeleri son derece önemlidir. Mutlaka 1.sınıf kaliteli tesisat boruları ve malzemeleri seçilmesi gerekir. Uzun yıllar beton altında kalacak olan bu malzemeler korozyona karşı, darbelere karşı ve basınca dayanıklı olmalıdır. Yetersiz mukavemet gücü olan ekipmanlar belirli bir süre sonrasında çatlar, kırılır, ezilir, çürür ve dayanımını yitirir. Gücü kalmamış tesisat boruları ilk etapla su sızıntısına neden olurken ilerleyen süreçte ise ciddi boyutta su kaçağı oluşmasına neden olur.

Evlerde farklı zamanlarda yapılan tadilat, dekorasyon ve tamir işlemleri sırasında tesisat yapınız zarar görmüş olabilir. Farklı bir noktada yapılan tadilat işlemi farkında olunmadan tesisat borularına zarar verebilir ve su kaçağına sebebiyet verebilir. İşçilik aldığınız kişinin kesinlikle alanında uzman olması ve binadaki diğer tesisat alanlarına zarar vermemesi gerekir. Profesyonel bir su tesisatçısı yapıdaki zarar görebilecek alanları bilir ve ona göre çalışma yapar. Tecrübesiz ve yetersiz kişiler ise farklı yerlere zarar vereceğiniz düşünmeden kırma dökme yapar.

su kaçağı neden oluşur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağını bulmak kolay değil, bazen saatleri kimi zaman günleride alabilir. Su kaçağı tespiti için mutlaka "Kameralı Su Kaçağı bulma" hizmeti almanızı tavsiye etmekteyiz. Son yıllarda sadece bu amaç için üretilen bu ekipmanlar ile kırmaya gerek kalmadan, eski tip teknikler denemeden kaçağın yerini görüntülü olarak bulunur. Kılavuz yardımı ile giderden ilerlemek de ancak yakındaki tıkanmalarda ve kaçaklarda işe yarar. Bunun için mutlaka kanal içinde görüntü alınabilecek cihazlar ve beton üstü, zemin üstünden termal görüntü aktaracak cihazlar kullanılmalıdır.

Elle yapılan tetkik ve aramalarda elbet sonuç alınabilir ancak evinizin muhtelif yerlerinde kırma yaşanma olasılığı artar. Belki çok basit şekilde bulunabilecek su kaçağı için bir çok noktada boşa kırma yapılıp sizlere tesisatçı tarafından farklı bahaneler üretilebilir.

 

Su Kaçağı Tesisat Tamir Onarımı

Kırmadan Su Kaçağı Bulunur Mu?

Yeni nesil cihazlarla "Kırmadan su kaçağı bulunur" ve tamiride yapılabilir. Ancak bunun sizin yapınız için net cevabının verilmesi için yerinde tespit ve gözlem yapılması şarttır. Yoncu tesisat ekiplerimiz yerinizde sorunu görecek, tespiti yapacak ve sizlere en garantili tesisat işlemi hakkında bilgi verecektir. Kimi zaman işlerimizde sıfır kırma yaşandığı gibi kimi zaman yapıya göre lokal ufak alanlarda kırım oluşabilmektedir. Su Tesisatçı firmanız olarak önceliğimiz her daim evinizin moloz yığınına dönüşmeden sonuca ulaşmaktır.

Her tesisat firmasında kameralı ekipman kullanımı bulunmaz. Hizmet alımı öncesinde mutlaka yaşadığınız sorun için teknolojik ekipman kullanacak yerleden işçilik hizmeti alınız. Aynı sorunun tekrar etmemesi için profesyonel firmaların seçimi önemlidir. Yaşadığınız ve bizlere gelen en büyük şikayetler bu konudadır. Bizden önce belki defalarda aynı yerden sorun yaşayıp tekrar aynı hizmeti alan müşterilerimiz bulunmaktadır.

Su Kaçağı Tesisat Tamiri

Su Kaçağı Tesisat Tamiri

Tespiti yapılan ve bulunan su kaçakları için tamir işlemi de son derece önemli bir adımdır. Burdaki ayrıntı tesisat firmalarında tespit işlemi ile tamir işlemi birbirinden farklı iki servistir. Müşteri olarak ben su kaçağı tespit hizmeti aldık onarımı ve tamiratını da siz yapacaksınız diyemezsiniz. Sonradan sıkıntı yaşamamak ve mağdur olmamak için lütfen bu ayrıntıya dikkat ediniz.

Su kaçağını bulmak artık kolay ancak tamiri daha zorlu bir süreçtir. Tamir işlemlerinde en kolay yol yerdeki döşemeleri kırarak bir kaç dakikada sonuç üretmektir. Ancak bu tür bir işlem sizlere ciddi masraflar çıkaracaktır. Bunun günümüz teknolojisinde daha iyi çözümleri mutlaka vardır. Tesisatçınız ile anlaşırken tüm olasılıkları mutlaka değerlendiriniz.