Su kaçağı bir binada en istenmeyecek arızaları arasındadır. Gözle görünen veya görünmeyen tesisat borularındaki sızmaları su kaçağına neden olur. Kimi zaman kullanıcılardan bağımsız basınçlı su nedeni ile çoğu zaman ise eskiyen tesisat borularının ömrünü yitirmesi ile su kaçağı oluşur. Yapı içinde farklı bir sorunun çözülmesi esnasında tesisat boruları darbe alması halinde ilerleyen zamanlarda da su kaçağı oluşturur.

Evinizin odalarında duvarlarda boya dökülmesi, rutubet, nemlenme, damlacık oluşma, pis koku varsa su kaçağına maruz kalmış olabilirsiniz. Muhakkak tüm tesisat yapılarınız ıslak zemin alanlardan başlayarak baştan sona kontrol edilmelidir. Çoğu zaman tecrübeli bir usta bile tek başına kaçağı bulamayabilir. Bunun için hizmet alırken cihazla bu uygulamayı sağlayacak yerlerden hizmet almanız önerilmektedir.

Yoncu tesisat ekibimizle gelişmiş görüntülü kameralı su kaçağı tespit cihazları bulunmaktadır. Yapının gizli, en derin hatta ulaşılması imkansız yerlerde dahi su kaçağı varsa cihaz sayesinde kolayca buluruz. Bulunan kaçağın tamiri içinde firmamızdan destek alabilirsiniz. Kırmadan dökmeden her tesisat sorununa çözüm sağlıyoruz. Sıhhi tesisat, tıkanıklık ve su kaçağı tespiti için mutlaka bizi arayıp destek isteyiniz.

tesisat su kaçağı

Kırmadan Su Kaçağı Bulunur Mu?

Cihazla Su Kaçağı Bulma Servisi

Su Kaçağı Neden Oluşur?

Binaların yapım aşamasında kullanılan tesisat malzemeleri son derece önemlidir. Mutlaka 1.sınıf kaliteli tesisat boruları ve malzemeleri seçilmesi gerekir. Uzun yıllar beton altında kalacak olan bu malzemeler korozyona karşı, darbelere karşı ve basınca dayanıklı olmalıdır. Yetersiz mukavemet gücü olan ekipmanlar belirli bir süre sonrasında çatlar, kırılır, ezilir, çürür ve dayanımını yitirir. Gücü kalmamış tesisat boruları ilk etapla su sızıntısına neden olurken ilerleyen süreçte ise ciddi boyutta su kaçağı oluşmasına neden olur.

Evlerde farklı zamanlarda yapılan tadilat, dekorasyon ve tamir işlemleri sırasında tesisat yapınız zarar görmüş olabilir. Farklı bir noktada yapılan tadilat işlemi farkında olunmadan tesisat borularına zarar verebilir ve su kaçağına sebebiyet verebilir. İşçilik aldığınız kişinin kesinlikle alanında uzman olması ve binadaki diğer tesisat alanlarına zarar vermemesi gerekir. Profesyonel bir su tesisatçısı yapıdaki zarar görebilecek alanları bilir ve ona göre çalışma yapar. Tecrübesiz ve yetersiz kişiler ise farklı yerlere zarar vereceğiniz düşünmeden kırma dökme yapar.

su kaçağı neden oluşur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağını bulmak kolay değil, bazen saatleri kimi zaman günleri de alabilir. Su kaçağı tespiti için mutlaka "Kameralı Su Kaçağı bulma" hizmeti almanızı tavsiye etmekteyiz. Son yıllarda sadece bu amaç için üretilen bu ekipmanlar ile kırmaya gerek kalmadan, eski tip teknikler denemeden kaçağın yerini görüntülü olarak bulunur. Kılavuz yardımı ile giderden ilerlemek de ancak yakındaki tıkanmalarda ve kaçaklarda işe yarar. Bunun için mutlaka kanal içinde görüntü alınabilecek cihazlar ve beton üstü, zemin üstünden termal görüntü aktaracak cihazlar kullanılmalıdır.

Elle yapılan tetkik ve aramalarda elbet sonuç alınabilir ancak evinizin muhtelif yerlerinde kırma yaşanma olasılığı artar. Belki çok basit şekilde bulunabilecek su kaçağı için bir çok noktada boşa kırma yapılıp sizlere tesisatçı tarafından farklı bahaneler üretilebilir.

Her işin bir uzmanı olduğu su kaçağı bulmanız da uzmanı vardır. Su kaçağı nasıl bulunur diye arama yaptığınız da bir çok firma veya tesisat ustasından bir çok öneri veya yöntem bulabilir yada okuyabilirsiniz ancak genelde bilinen iki yöntem vardır ama bu yöntemler uygulanış açısından farklı olduğu için birden fazla değişik yöntem gibi ağılanmaktadır. Yazımızda yapılan bu uygulamalara kısa bir şekilde değineceğiz.

Su kaçağı Bulmada 1.yöntem

Bu yöntem bilinen eski ve klasik bir yöntemdir. İçinde de bir çok uygulama barınır. Bir dairede eğer su kaçağı şikayeti varsa öncelikle su vanası kapatılır ve saatin hala aktif olarak çalışıp çalışmadığı, dönüp dönmediği kontrol edilir. Eğer su saatinde hala bir ivme var ve çalışıyorsa su kaçağı olduğuna kanaat getirilir. Sonraki aşama ise su kaçağının olduğu yerin tespitine gelir bunun içinde bu klasik su kaçağı bulma yönteminde daire içinde bütün muhtemel su tesisat boruları gözlem yöntemi ile gezilir ve kaçak olup olmadığına bakılır. Gözle görülmesi mümkün olmayan alanlarda ise tahmini kırarak bulma yönteminden başka bir çözüm bulunmaz bu yöntemde. En becerikli ustalar ise duvarları dinleyerek de kaçağı bulmaya çalışabilirler.

Ustasından ustasına farklılık gösterse de 1.yöntem de genel olarak yapılanlar bunlardır. Eskiden birazdan bahsedeceğimiz ikinci yöntemdeki teknik cihazlar olmadan yapılanlar aynı 1.yöntemde olanlardır. Tamamen tesisat uzmanın insiyatifine kalmış olmaktasınız ve yapılan işin hiç bir şekilde garantisi yada size %100 çözüm olacağı mümkün bulunmamaktadır.

Su Kaçakları Bulmada 2.yöntem

Su kaçağı Nasıl Bulunur sorumuza ikinci yöntemde ise tamamen işi tahmin dışında çıkararak teknolojinin nimetlerinden faydalanmak öne çıkarılmıştır. Teknoloji günümüzde her alanda, her sektörde her işte kısacası hayatımızın her alanında bizlere katkı sağlayacak, hayatı kolaylaştıracak ürünler sunmaktadır. Su tesisat işleri yada uzmanları da günden güne teknolojiden olabildiğince faydalanmalıdır. Su kaçağı bulma işlerinde teknolojik cihazların bize sağladığı iki farklı destek vardır. Birincisi kameralı görüntü desteği ikincisi ise ses titreşim dinleme desteğidir.

Görüntülü cihazlarla su kaçağı bulma işleri bu cihazlar sayesinde oldukça kısa sürede tespit edilip %100 sonuç vermektedir. Su kaçağının tam tespiti için binadaki tüm tesisat boruları ister dış yüzeyde olsun ister duvar içinde olsun kameralı cihazla tek tek gezilir ve kaçak bulunana kadar işleme devam edilir. Ekranda suyun sızmasını çok rahat görebilmektesiniz. Hatta su kaçağının olduğu alan nokta boyutunda olsa dahi oradan sızan suyun termal görüntüsünü cihazın ekranın rahat bir şekilde görebilmektesiniz.

Kimler Profesyonel Cihazla Hizmet Verir?

Ülkemizde neredeyse binlerce su tesisat ustası yada usta olduğu iddia edenler bulunmaktadır. Yukarıdaki yöntemlerde belirtiğimiz gibi cihaz kullanmadan tespit yapan hala günümüzde binlerce kişi vardır. Genelde bir çok tesisat firması artık cihaz kullanımına başlamış olsa da cihaz kullanıyoruz diye belirtip cihazı bulunmayan da yüzlerce firma, şirket bulunmaktadır. Cihazlar birçok ülke üretiminde olduğu gibi ülkemizde genelde en çok tercih edilenleri alman üretimi olan cihazlardır. Bu cihazların kullanımı işletmeye ciddi bir maliyet getirsede müşteriler için ise kesinlikle çok nemli hatta garanti bile diyebiliriz.

Yazımızda Su kaçağı Nasıl Bulunur sorusuna kısa bir şekilde cevap vermeye çalıştık. Konu başlığı ile soru görüş ve önerileriniz aşağıdaki bölümden bizlere belirmeye lütfen çekinmeyiniz. Eğer sizde binanızda aynı sorunlarla karşılaşıyor ve teknik desteğe ihtiyacınız varsa ekibimiz daima sizin yanınızadır. İstanbul genelinde bir çok aracımızla aralıksız olarak su kaçağı tespiti servisi vermekteyiz.

Termal Cihaz İle Su Kaçağı Tespiti Ne Şekilde Yapılır?

Tesisatlar da sorunlar her daim yüzeyde yani gözle görülebilir alanlarda olmamaktadır. Yada basınca dayalı sızıntı olması nedeni ile anlık gözle görülememektedir. Termal Kamera ile ise duvar içindeki tesisat borusunda ufak bir su sızması dahi net bir şekilde görülebilmektedir. Termal Kameralardan önce tek çare tahmine dayalı ve tecrübeye dayalı aynı zamanda yoğun kırma dökmenin yaşandığı işlemlerden oluşmaktaydı. Baştan sona su kaçağının yeri tespit edilinceye kadar tesisat boyunca kırma yapılmaktaydı. Teknolojik cihazların hayatımıza girmesi ile daha profesyonel ve kırmadan su kaçağı tespiti yapmak çok kolay olmuştur.

İstanbul'da yüzlerce su kaçağı tespiti yapan firma veya bireysel çalışan tesisat ustası bulunmaktadır. Cihazların maliyetinin yüksek olması nedeni ile her firma veya sahış da bu tür cihazlar bulunmamaktadır. Bazı ciddiyetsiz işletmeler ise cihaz olduğunu beyan edip tamamen eski usullerle tespit işlemi yapmaya devam etmektedir. Yoncu tesisat işini en iyi yapan kadroları ve güven veren firma tecrübesi ile bugüne kadar tüm işlerinde cihazlardan yardım almıştır. Cihazlar sizlere fayda sağladığı kadar firma olarak bizlere de ciddi faydası bulunmaktadır. Görüntüleme cihazı olmadan önce günde 3-4 servis için süre yetmezken cihaz kullanımından sonra ise kısa süren servis süresi nedeni ile aynı gün 15 e yakın müşterimize yardıma koşabilmekteyiz.

Su Kaçağı Bulma Cihazı Termal Kamera için sorularınız ve görüşlerinizi bizlerle iletişim sayfamızı kullanarak yada aşağıdaki bölümden bizlere yazarak ulaştırabilirsiniz.

Su Kaçağı Tesisat Tamir Onarımı

Kırmadan Su Kaçağı Bulunur Mu?

Yeni nesil cihazlarla "Kırmadan su kaçağı bulunur" ve tamiri de yapılabilir. Ancak bunun sizin yapınız için net cevabının verilmesi için yerinde tespit ve gözlem yapılması şarttır. Yoncu tesisat ekiplerimiz yerinizde sorunu görecek, tespiti yapacak ve sizlere en garantili tesisat işlemi hakkında bilgi verecektir. Kimi zaman işlerimizde sıfır kırma yaşandığı gibi kimi zaman yapıya göre lokal ufak alanlarda kırım oluşabilmektedir. Su Tesisatçı firmanız olarak önceliğimiz her daim evinizin moloz yığınına dönüşmeden sonuca ulaşmaktır.

Her tesisat firmasında kameralı ekipman kullanımı bulunmaz. Hizmet alımı öncesinde mutlaka yaşadığınız sorun için teknolojik ekipman kullanacak yerlerden işçilik hizmeti alınız. Aynı sorunun tekrar etmemesi için profesyonel firmaların seçimi önemlidir. Yaşadığınız ve bizlere gelen en büyük şikayetler bu konudadır. Bizden önce belki defalarda aynı yerden sorun yaşayıp tekrar aynı hizmeti alan müşterilerimiz bulunmaktadır.

Su Kaçağı Tesisat Tamiri

Su Kaçağı Tesisat Tamiri

Tespiti yapılan ve bulunan su kaçakları için tamir işlemi de son derece önemli bir adımdır. Buradaki ayrıntı tesisat firmalarında tespit işlemi ile tamir işlemi birbirinden farklı iki servistir. Müşteri olarak ben su kaçağı tespit hizmeti aldık onarımı ve tamiratını da siz yapacaksınız diyemezsiniz. Sonradan sıkıntı yaşamamak ve mağdur olmamak için lütfen bu ayrıntıya dikkat ediniz.

Su kaçağını bulmak artık kolay ancak tamiri daha zorlu bir süreçtir. Tamir işlemlerinde en kolay yol yerdeki döşemeleri kırarak bir kaç dakikada sonuç üretmektir. Ancak bu tür bir işlem sizlere ciddi masraflar çıkaracaktır. Bunun günümüz teknolojisinde daha iyi çözümleri mutlaka vardır. Tesisatçınız ile anlaşırken tüm olasılıkları mutlaka değerlendiriniz.

Su boruları kolay kolay patlayan ve çatlayan ürünler ve sistemler değillerdir ancak bazı istisnalar olabilmektedir. Su Borusunda Kaçak var bir çok kişinin denk geldiği yada farklı bir arıza olup bu şekilde düşündüğü bir durumdur. Genel olarak su kaçakları bir çok farklı sebep ve nedenden ötürü oluşmaktadır. Tesisatın farklı bir tadilat veya onarım sırasında darbe alması ile borularda çatlama meydana gelmiş ve sızmaya sebebiyet vermiş olabilir yada tesisat borularınızın çok eski olması ve ömrünü tamamlayıp belli aralıklarla çatlamasında kaynaklı sızmalardır. Su Kaçağı tespiti için gitmiş olduğumuz müşterilerimizin işlerinde oldukça farklı nedenlerde karşımıza çıkmaktadır. Her tür zorlu tesisat işinizde sizlere en iyi desteği Yoncu Tesisat olarak vermekteyiz.

Teknik cihazların kullanımı ile neredeyse çığır atlayan tesisat işleri hem müşterilere avantaj sağlarken şirketler içinde ciddi oranda bir zaman avantajı yaratmaktadır. Su Kaçağı Bulma Cihazı Termal Kamera kullanmadan tespitte kesin sonuç almak neredeyse mümkün değildir. Yoncu tesisat tüm uygulamalarında kesinlikle termal kameraya sahip teknolojik cihazlar kullanmaktadır. İstanbul da Su kaçağı tespiti işlerinde en çok tercih edilen firmaların başına da gelen işletmemiz sunduğu kaliteli çözümlerle oldukça fazla mutlu müşteriye sahip firmadır.